Reklama
Reklama

Na Piątkowie odstrzelono dziki

fot. wikipedia.org
fot. wikipedia.org

Na polu między osiedlem Marysieńki, ul. Hulewiczów a Mateckiego w niedzielę rano prowadzono odstrzał dzików. Straż Miejska informuje, że odstrzał dzików był legalny.

- Na polu pojawiło się dwóch ubranych na zielono mężczyzn z bronią. Początkowo myśleliśmy, że przyjechali uśpić rezydujące tam od dłuższego czasu dziki w celu wywiezienia ich do pobliskiego lasu. Niestety broń okazała się jak najbardziej ostra. Mężczyznom udało się ustrzeli jednego dzika, drugi uciekł - relacjonuje nasza czytelniczka.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA


Mieszkańcy okolicznych budynków nie wiedzieli, że w niedzielę rano będzie prowadzony odstrzał dzików. Przypominają, że w poprzednich latach takie informacje się pojawiały i obawiają się, że mogło dojść do nieszczęśliwego wypadku.
.
Straż Miejska informuje, że odstrzał dzików był legalny. Został on przeprowadzony na zlecenie Wydziału Kryzysowego Urzędu Miasta Poznania. Jeżeli spotykamy na terenie miasta dziki należy poinformować o tym fakcie Straż Miejską pod numerem telefonu 986 i należy zachować szczególną ostrożność. Pamiętajmy, aby nie szczuć dzika psem czy go nie denerwować oraz nie karmić dzikich zwierząt.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro