Reklama

Tłumy na spotkaniu o estakadzie katowickiej: chcą odbudowy w obecnym kształcie

W czwartek odbyło się spotkanie z mieszkańcami w sprawie odbudowy estakady katowickiej. Wzięło w nim udział ponad 120 osób. Zdecydowana większość chce odbudowy trasy w obecnym kształcie. - Jest tak jak w zasadzie zawsze przy dużych projektach drogowych w Poznaniu, czyli okazuje się, że nic już nie można zmienić - zaznacza Lech Mergler z Prawa do Miasta.

Od pewnego czasu informowaliśmy o czwartkowym spotkaniu na osiedlu Oświecenia dotyczącym odbudowy estakady katowickiej w ciągu ulicy Krzywoustego. Już w środę podczas debaty na antenie Telewizji WTK dyskutowano o tym jak powinna zostać odbudowana trasa katowicka - czy powinna zostać "puszczona" na poziomie gruntu czy może w takim kształcie jak obecnie.

O tym samym rozmawiano z mieszkańcami w czwartek. Na spotkaniu pojawiły się tłumy. - Spodziewaliśmy się dużego zainteresowania i tak było w rzeczywistości - mówi Maciej Milewicz z Urzędu Miasta. - Ponad 120 osób na sali, bardzo dużo pytań, ponad 2,5 godzinna dyskusja - dodaje. - Pojawiło się wiele wątpliwości, ale zdaniem większości mieszkańców estakada powinna być odbudowana w obecnym kształcie.

Lech Mergler ze stowarzyszenia Prawo do Miasta na spotkaniu przyznał, że w przypadku estakady jest tak jak z innymi dużymi inwestycjami drogowymi w mieście. - Sytuacja z pozycji siły i rozstrzygnięć wygląda tak, że zawsze się okazuje iż już nie ma czasu i nic nie można zmienić - mówił.

- Przytłaczająca większość osób potwierdziła, że mimo kosztów warto estakadę odbudować - tłumaczy Mariusz Wiśniewski, radny PO.

Kazimierz Skałecki z Zarządu Dróg Miejskich zapewnia natomiast, że jeszcze przed odbudową nowej estakady miasto poradzi sobie z kwestią zapewnienia połączenia komunikacyjnego Rataj z centrum Poznania. - Jeśli jedna nitka estakady będzie dopuszczona do ruchu lub w ogóle nie będzie ruchu na estakadzie trzeba będzie wybudować przy obecnej estakadzie drogi objazdowe. Nie możemy dopuścić do tego, by ruch poszedł w osiedla - zaznaczał Skałecki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro