Reklama
Reklama

Trzydzieści wystaw w trzydzieści dni

AK 30 to projekt, którego celem jest pokazanie twórczości poznańskich artystów związanych z Uniwersytetem Artystycznym. Największym atutem spotkań ma być bezpośredni kontakt z twórcami.

W tym roku odbywa się piąta edycja projektu AK30, a jego pomysłodawcami są studenci, wykładowcy i przyjaciele Pracowni Zjawisk Teatralnych oraz Katedry Scenografii Uniwersytetu Artystycznego. Celem projektu jest zaprezentowanie sztuki w przestrzeniach, które na co dzień zajmują jej twórcy. Codzienne wernisaże odbywają się więc w mieszkaniach lub pracowniach - Każdy wernisaż trwa tylko jeden wieczór, jest więc zjawiskiem efemerycznym, a także poprzez przestrzeń, w której się odbywa swoiście intymnym. Artysta, bądź artyści związani z danym miejscem chcą poprzez jego aranżacje, oddać w jak najlepszym stopniu charakter swojej twórczości - opowiadają organizatorzy.
Tegoroczna edycja projektu rozpoczęła się 1 marca i będzie trwała do 30 marca - AK30 jest wydarzeniem wyjątkowym, które sprawia, iż artysta przestaje być oderwany od swych prac, staje twarzą w twarz z odbiorcą - zachwalają organizatorzy. Plan tegorocznych wernisaży dostępny jest na stronie internetowej projektu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
4.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro