Reklama
Reklama

XXI Parada Parowozów już w maju!

fot. PKP Cargo

Tradycyjna Parada Parowozów odbędzie się w weekend majowy przy wolsztyńskiej parowozowni. Organizatorem imprezy jest PKP Cargo oraz Fundacja Era Parowozów i Gmina Wolsztyn.

Parada Parowozów organizowana jest w Wolsztynie od początku lat dziewięćdziesiątych, a każda kolejna edycja cieszy się większym powodzeniem miłośników kolei i zwykłych turystów - Ubiegłoroczna Parada Parowozów przyciągnęła blisko 25 tys. osób. Ważnym punktem programu było widowisko "Światło, Dźwięk i Para" w reżyserii Bolesława Pawicy z udziałem zabytkowych lokomotyw, grupy artystycznej Mira Art oraz iluzjonisty Macieja Pola. Nie zabrakło także pokazu Strongmanów, Amatorskich Zawodów Drużyn Drezynowych i przejażdżek pociągami retro - mówi Mirosław Kuk, rzecznik PKP Cargo.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Na razie nie są znane szczegóły tegorocznej parady, ale organizator ujawnił, że dwudniowa impreza odbędzie się 3 i 4 maja - Tegoroczna Parada Parowozów odbędzie się podczas weekendu majowego. Chcemy wykorzystać ten czas, aby udostępnić możliwość odwiedzenia wolsztyńskiej parowozowni i podziwiania parowozów jeszcze większej ilości osób, stąd wybór padł na majowy weekend - podsumowuje Kuk i już dziś zaprasza wszystkich do uczestnictwa w imprezie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
6.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro