Reklama
Reklama

XXI Parada Parowozów już w maju!

fot. PKP Cargo
fot. PKP Cargo

Tradycyjna Parada Parowozów odbędzie się w weekend majowy przy wolsztyńskiej parowozowni. Organizatorem imprezy jest PKP Cargo oraz Fundacja Era Parowozów i Gmina Wolsztyn.

Parada Parowozów organizowana jest w Wolsztynie od początku lat dziewięćdziesiątych, a każda kolejna edycja cieszy się większym powodzeniem miłośników kolei i zwykłych turystów - Ubiegłoroczna Parada Parowozów przyciągnęła blisko 25 tys. osób. Ważnym punktem programu było widowisko "Światło, Dźwięk i Para" w reżyserii Bolesława Pawicy z udziałem zabytkowych lokomotyw, grupy artystycznej Mira Art oraz iluzjonisty Macieja Pola. Nie zabrakło także pokazu Strongmanów, Amatorskich Zawodów Drużyn Drezynowych i przejażdżek pociągami retro - mówi Mirosław Kuk, rzecznik PKP Cargo.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Na razie nie są znane szczegóły tegorocznej parady, ale organizator ujawnił, że dwudniowa impreza odbędzie się 3 i 4 maja - Tegoroczna Parada Parowozów odbędzie się podczas weekendu majowego. Chcemy wykorzystać ten czas, aby udostępnić możliwość odwiedzenia wolsztyńskiej parowozowni i podziwiania parowozów jeszcze większej ilości osób, stąd wybór padł na majowy weekend - podsumowuje Kuk i już dziś zaprasza wszystkich do uczestnictwa w imprezie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
36.08 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro