Reklama
Reklama

Poznań: oszuści brali zaliczkę za auto i znikali. Ogłaszali się w internecie

fot. sqback / sxc.hu
fot. sqback / sxc.hu

W tym tygodniu policjanci z komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch mieszkańców okolic Poznania, którzy od ponad roku oszukiwali osoby zainteresowane kupnem samochodu. Ogłaszali się w internecie. Brali zaliczkę za pojazd i znikali.

Mężczyźni w wieku 40 i 48 lat to mieszkańcy okolic Poznania. Działali od lutego 2013 roku. - Zamieszczali w internecie ogłoszenia o sprzedaży różnych samochodów, najczęściej takich, których w ogóle nie posiadali - mówi Dawid Marciniak, z biura prasowego wielkopolskiej policji. - W ten sposób oszukali 35 osób i firm z całej Polski. To wstępne szacunki, bowiem śledczy przewidują, że lista pokrzywdzonych jest dłuższa - dodaje.

Jak działali oszuści? Po umieszczeniu w sieci ogłoszenia, kontaktowali się z nimi zainteresowani kupcy aut. Oszuści wymagali wpłacenia zaliczki za pojazd w wysokości od kilkuset złotych do nawet 10 tysięcy złotych. Gdy pieniądze otrzymywali, ślad po "sprzedawcach" znikał.

Prokuratura Poznań Wilda już postawiła mężczyznom zarzuty oszustwa. Decyzją sądu 40-latek i jego starszy kolega trafili na trzy miesiące do aresztu. Grozi im do ośmiu lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro