Reklama
Reklama

Poznańska policja zatrzymała złodziei paliwa

W ciągu ostatnich tygodni poznańska policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się kradzieżami paliwa ze stacji benzynowych. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego zatrzymania doszło trzy tygodnie temu - Policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Poznania. Był pracownikiem myjni samochodowej. Korzystając z tego, pożyczał auta klientów. Przykręcał do nich fałszywe tablice rejestracyjne i tak przygotowanym pojazdem jechał na stację benzynową. Mężczyzna wybierał te punkty, na których nie było obsługi pomagającej klientom tankować auta - informuje Maciej Święciechowski z policji. Mężczyzna usłyszał już czternaście zarzutów kradzieży.

Kolejnego złodzieja zatrzymano kilka dni temu - Dziewiętnastoletni mieszkaniec powiatu poznańskiego nie używał do tego samochodu. Na stacje przychodził z kanistrami i nalewał paliwo bezpośrednio do nich. Następnie pieszo oddalał się w nieznanym kierunku - dodaje Święcichowski. Mężczyzna wcześniej był już notowany przez policję. Obaj podejrzani mogą trafić do zakładu karnego nawet na pięć lat.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro