Reklama
Reklama

Poznań: chciał zamienić grunty rolne na działki budowlane

W poniedziałek poznańscy policjanci zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o próbę przekupienia pracownika Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Zatrzymany chciał wprowadzić korzystne dla siebie zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

Pod koniec lutego pisaliśmy o 45-letnim mieszkańcu Leszna, który chciał przekupić burmistrza jednej z podpoznańskich miejscowości. Za 5 tysięcy złotych chciał przekształcić grunty rolne w działki budowlane. Został zatrzymany.

Na kolejny taki przypadek nie trzeba było długo czekać. W poniedziałek, tym razem w Poznaniu, zatrzymano 57-latka, który jest podejrzany o próbę przekupienia pracownika Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. - Mieszkaniec Poznania chciał uzyskać korzystne dla siebie zmiany w decyzji o planie zagospodarowania przestrzennego. Sprawa dotyczyła zamiany terenów rolnych na działki budowlane - wyjaśnia Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji. - Podczas rozmowy z pracownikiem Miejskiej Pracowni Urbanistycznej próbował ustalić wysokość łapówki - dodaje.

W trakcie zatrzymania w kieszeni podejrzanego znaleziono zwinięty tysiąc złotych. We wtorek 57-latek usłyszał zarzut. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
14.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro