Reklama

CH Łacina: mieszkańcy Milczańskiej spotkali się z inwestorem

W ubiegłym tygodniu mieszkańcy ulicy Milczańskiej, która ma zostać poszerzona w związku z budową centrum handlowego Łacina, spotkali się z inwestorem - firmą Apsys. Inwestor jest otwarty na rozwiązanie problemu, ale podkreśla, że to miasto musi podjąć odpowiednie działania. Czasu jest niewiele.

Wielokrotnie pisaliśmy na naszym portalu o problemie mieszkańców ulicy Milczańskiej. W związku z mającą rozpocząć się w najbliższych tygodniach budową centrum handlowego Łacina, ich ulica ma zostać poszerzona. Tym samym znacznie więcej samochodów niż obecnie będzie przejeżdżać tuż pod oknami bloków w ramach osiedla Zielony Taras.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Mieszkańcy chcą, by przedłużona do ulicy Inflanckiej Milczańska omijała osiedle. Ich zdaniem powinna zostać poprowadzona częściowo pod estakadą w ciągu ulicy Krzywoustego, a następnie powinna się łączyć z nowym rondem, z którego można by wjechać na nową ulicę, poprowadzoną równolegle do ulicy Krzywoustego.

W ubiegłym tygodniu mieszkańcy Milczańskiej spotkali się z inwestorem centrum handlowego - firmą Apsys. - Podczas spotkania, które przebiegało w przyjaznej atmosferze, inwestor przyznał, że rozumie problem i jest otwarty na propozycje jego rozwiązania - mówi Grzegorz Maciniak, mieszkaniec ul. Milczańskiej. - Wierzymy, że poprzez otwartą i konstruktywną dyskusję ze wszystkimi zaangażowanymi w modernizację ul. Milczańskiej stronami, będziemy mogli wypracować satysfakcjonujące rozwiązanie - wyjaśnia Aleksander Rosa reprezentujący inwestora.

Oficjalne pismo inwestora zostało wysłane do zastępcy prezydenta Poznania, Mirosława Kruszyńskiego. - W dokumencie inwestor potwierdza zrozumienie problemu i otwartość w sprawie rozmów na temat rozwiązania kłopotu, ale treść jest niestety bardzo ogólna - wyjaśnia Marciniak. - Co ważne, inwestor deklaruje chęć spotkania z prezydentem Kruszyńskim. Jeśli takie spotkanie się odbędzie, będziemy nalegać, abyśmy i my mogli w nim wziąć udział. Wcześniej kompletnie nas pominięto i nie chcemy, by taka sytuacja się powtórzyła - zaznacza Marciniak.

Równocześnie radny miejski Mariusz Wiśniewski w połowie lutego wystąpił do prezydenta Grobelnego z interpelacją w sprawie modyfikacji przebiegu ulicy Nowej Milczańskiej w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Rataje-Łacina część A. W oficjalnej odpowiedzi prezydenta czytamy: "Do Miejskiej Pracownicy Urbanistycznej został złożony wniosek o zmianę wyżej wymienionego mpzp. Wniosek zostanie poddany analizie oraz przebadaniu w kwestii ewentualnych odszkodowań finansowych z tytułu wykupu gruntów pod drogi i obniżeniu wartości nieruchomości w związku ze zmianą funkcji terenów".

- Nie wiemy ile to może potrwać, a czasu za dużo nie mamy. Inwestor przyznał, że za 2,5 roku musi zacząć budowę drogi - kończy Marciniak. Łukasz Olędzki z Miejskiej Pracownicy Urbanistycznej tłumaczy, że analiza to kwestia najbliższych miesięcy. - Myślę, że być może nawet w pierwszej połowie bieżącego roku wniosek wraz z analizą trafią do prezydenta Poznania i to od pana prezydenta zależy co z tym zrobi - mówi. - Analiza dotyczy nie tylko kwestii finansowych, ale też związanych z przeplanowaniem układu komunikacyjnego. Jest wieloaspektowa - zaznacza. - My jednak decyzji nie podejmujemy tylko przygotowujemy dokumenty - kończy.

Przypominamy, że budowa CH Łacina ma się rozpocząć w najbliższych tygodniach i potrwa około 30 miesięcy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro