Przejście podziemne przy Poznaniu Głównym: "mniej tablic niż miało być"
Pod koniec lutego w przejściu podziemnym przy Poznaniu Głównym pojawiły się tablice informacyjne, na które mieszkańcy czekali od miesięcy. Radość jest jednak połowiczna. - Tabliczki w kompleksie Poznań Główny są wybrakowane tzn. jest ich o 70% mniej niż miało być - pisze nasz czytelnik.
Już pod koniec stycznia pisaliśmy o oznakowaniu, jakie pojawi się w przejściu podziemnym przy Poznaniu Głównym w lutym. Po kilkukrotnej zmianie terminów ostatecznie pod koniec lutego rzeczywiście w przejściu pojawiły się tablice informacyjne.
Wcześniej prezentowano wizualizacje, na których można było zobaczyć nie tylko tablice na ścianach przejścia podziemnego, ale też nowe oznakowanie na przystankach tramwajowych, w samym budynku Poznania Głównego czy na hali peronowej przedłużonej trasy PST.
Zdaniem naszego czytelnika tabliczek jest zdecydowanie za mało. - Luty minął. Montaż minął. Akcja w mediach była. Efekt "woow" jest. Tabliczki w kompleksie Poznań Główny są wybrakowane tzn. jest ich o 70% mniej niż miało być. Są właściwie tylko na schodach z przystanków, w tunelu i na schodach wyjściowych do galerii lub PKS-u - pisze. - Nie dość że spóźnienie jest już 3-miesieczne to zestaw tabliczek jest niekompletny. Nie ma oznakowania na Towarowej przy Delcie, dużej tablicy na przystanku, dużego napisu na Dworcu Zachodnim PST, na bocznych ścianach nowego dworca - dodaje.
Ale są i pozytywne uwagi. - Żeby nie było, że mieszkańcy się czepiają. Jakość jest dobra, są nowoczesne, czytelne i kółka z numerami linii tramwajowych są odczepiane co ułatwia zmianę informacji w razie zmian komunikacyjnych, ale co z tego jak są aż tak wybrakowane? Póki co jedynymi przydatnymi tam informacjami są tabliczki kierunkowe dla dzielnic, bo to gdzie jest tramwaj, a gdzie galeria handlowa to nawet niewidomy wie. Ale co z resztą - dopytuje czytelnik.
- Tablice, które pojawiły się w przejściu podziemnym przy Poznaniu Głównym to pierwszy etap prac - zaznacza Piotr Libicki, plastyk miejski. - Ich wygląd, kształt został uzgodniony w ramach rozmów z inwestorem i miejskimi instytucjami. Pozostałe oznakowanie w rejonie Poznania Głównego pojawi się w ramach drugiego etapu prac - dodaje.
Nie wiadomo kiedy drugi etap zostanie przeprowadzony. - Cały czas nad tym pracujemy. Później czeka nas praca przy oznakowaniu węzła Kaponiera. Oczywiście zachęcamy mieszkańców do wnoszenia uwag na temat systemu informacyjnego. Jesteśmy otwarci na zmiany - zapewnia. Opinie można wysyłać na adres [email protected] do końca kwietnia.