Reklama
Reklama

Brama Poznania zostanie Bryłą Roku?

Jeszcze przez tydzień można głosować na najlepszy polski budynek 2013 roku w konkursie organizowanym przez serwis architektoniczny bryla.pl. Wśród nominowanych jest Brama Poznania, dawniej Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego.

Wiosną pierwsi zwiedzający mają wejść do nowej poznańskiej atrakcji - Bramy Poznania (wcześniej Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego). Choć miała być gotowa już na EURO 2012, dopiero w tym roku zobaczymy ekspozycję przygotowaną w obiekcie. Sam budynek jest już gotowy i wzbudza zainteresowanie.

Serwis architektoniczny bryla.pl nominował Bramę Poznania w konkursie na najlepszy polski budynek 2013 roku - Bryłę Roku. Głosować można do 12 marca, a więc jeszcze przez tydzień.

Jakich konkurentów ma Brama Poznania? To warszawskie Muzeum Historii Żydów Polskich, zrewitalizowana Elektrociepłownia EC1 w Łodzi, Służewski Dom Kultury w Warszawie, Muzeum Śląskie na terenie dawnej kopalni w Katowicach, hotel W drzewach w Nałęczowie, siedziba koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna w Bełchatowie, nowoczesny drapacz chmur Cosmopolitan w Warszawie, aula dydaktyczno-widowiskowa Uniwersytetu w Białymstoku i zrewitalizowany zabytkowy spichlerz w Krakowie.

Głosować i zobaczyć wszystkich kandydatów można tutaj. W środę rano Brama Poznania znajdowała się na drugim miejscu w konkursie (12% głosów) wraz z Muzeum Śląskim w Katowicach. Na pierwszym miejscu z 34% głosów był zrewitalizowany budynek Elektrociepłowni w Łodzi.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
16.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro