Reklama

Stare Żegrze: na placu zabaw "rusyfikują dzieci"?

fot. Martutus
fot. Martutus

Dzieci korzystające z placu zabaw przy administracji osiedla Stare Żegrze zamiast uczyć się polskiego alfabetu w specjalnych domkach mogą poznać... cyrylicę. - Zastanawiam się czy kierownictwo osiedla uczy rosyjskiego czy rusyfikuje nasze dzieci - pisze czytelniczka. Administracja osiedla zapewnia, że to błąd, który zostanie naprawiony.

Do naszej redakcji trafił sygnał od mieszkanki osiedla Stare Żegrze, której dziecko korzysta z placu zabaw położonego przy budynku administracji osiedla. - Po ostatniej wizycie na placu zabaw znajdującym się vis a vis administracji osiedla Stare Żegrze zastanawiam się czy kierownictwo osiedla uczy rosyjskiego czy rusyfikuje nasze dzieci - pisze czytelniczka. - Nie rozumiem bowiem dlaczego litery w domkach zabawowych pisane są cyrylicą - dodaje.

Sprawdziliśmy jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy. - Te domki pojawiły się na placu zabaw w ubiegłym roku, a więc są stosunkowo nowe - wyjaśnia Leszek Witkowski, kierownik ds. technicznych osiedla. - Na rynek weszły ukraińskie firmy i prawdopodobnie jest to błąd z tego wynikający - dodaje. - Po prostu wykonawca użył niewłaściwych liter. Nikt wcześniej tego nie zauważył, ale oczywiście lokatorka ma rację. Będziemy interweniować w tej sprawie, by litery zmieniono - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro