Szpitala przy Szkolnej ponownie nie udało się sprzedać
Do trzech razy sztuka? Nie udało się rozstrzygnąć drugiego przetargu na sprzedaż budynków szpitala im. Strusia przy ulicy Szkolnej w ścisłym centrum Poznania. Nie było chętnych do nabycia obiektu za 50 milionów złotych.
12 budynków szpitala im. Strusia znajdujących się na terenie pomiędzy ulicami Podgórną, Szkolną i Kozią ponownie poszło pod młotek. To kamienice mieszkalne, budynki szpitalne, dawna willa Cegielskiego, dawna kuchnia centralna, pralnia, warsztaty czy obiekt, w którym znajdowała się centralna sterylizacja. Większość z budynków (typu warsztaty, czy dawna pralnia) może zostać rozebranych po uzyskaniu specjalnych pozwoleń.
Pod koniec listopada nie udało się rozstrzygnąć przetargu na sprzedaż budynków. Miasto ustaliło cenę wywoławczą na poziomie 71 milionów złotych, ale potencjalny nabywca miał zapłacić mniej niż 70 milionów złotych ze względu na to, że część nieruchomości jest wpisana do rejestru zabytków. Ostatecznie nikt do przetargu nie stanął.
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia miasto ponownie ogłosiło przetarg na sprzedaż szpitalnych budynków. Cenę wywoławczą obniżono do 50 milionów złotych, od których ponownie trzeba odliczyć kilka milionów ze względu na wpis części nieruchomości do rejestru zabytków. Zainteresowany inwestor miałby więc zapłacić około 47 milionów złotych za obiekty.
Rozstrzygnięcie przetargu miało się odbyć w poniedziałek. - Niestety przetarg zakończył się negatywnym wynikiem, ponieważ ponownie nikt nie wpłacił wadium - dowiadujemy się w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami. - Nie było chętnych na te obiekty. W ciągu 2-3 tygodni okaże się jakie będą następne plany związane ze zbyciem tej nieruchomości.
W budynkach po szpitalu Strusia w przyszłości mogą powstać m.in. biura, sklepy, a także hotel. Obiekty można też przekształcić np. w siedzibę szkoły wyższej, restaurację czy klinikę medyczną.