Reklama
Reklama

Park biurowy i CH Metropolis: budowa ruszy w przyszłym roku?

fot. Echo Investment - archiwum
fot. Echo Investment - archiwum

Być może w pierwszej połowie 2015 roku przy ulicy Hetmańskiej zacznie powstawać nowy park biurowy. Będzie to część inwestycji związanej z wybudowaniem centrum handlowego Metropolis również w tym rejonie. Samo centrum handlowe może zacząć powstawać w 2016 roku.

O budowie centrum handlowego Metropolis przy ulicy Hetmańskiej mówi się od lat. Początkowo centrum miało nosić nazwę Hetman i miało być otwarte w 2007 roku. Firma Polimeni, ówczesny właściciel terenu, sprzedała jednak działkę spółce Echo Investment. Nowy właściciel nie rezygnuje z budowy w tym miejscu centrum handlowego - zmieniono jednak jego nazwę na "Metropolis".

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA


Według pierwotnych planów centrum handlowe "Metropolis" miało zostać otwarte na przełomie 2008/2009 roku. Później przewidywano, że budowa rozpocznie się w 2010 roku i zakończy się 2,5 roku później.

11 kwietnia 2013 roku inwestor podpisał z miastem umowę partycypacyjną. - Ustala ona zasady współpracy oraz zakres zobowiązań inwestora polegających na budowie i przebudowie: układu drogowego, systemu infrastruktury technicznej w zakresie odprowadzania wód deszczowych oraz systemu infrastruktury technicznej w zakresie odprowadzania ścieków komunalnych i dostaw wody, związanych z budową CHR Metropolis - wyjaśniał nam w ubiegłym roku Paweł Słupski z Echo Investment.

W 2013 roku pojawiały się głosy o rozpoczęciu prac na budowie centrum handlowego w 2014 roku. Obiekt miałby być gotowy do użytku dwa lata później. W tym roku prace jednak nie ruszą. Jak informuje Gazeta Inwestor - w pierwszej połowie 2015 roku Echo Investment rozpocznie budowę pierwszego etapu parku biurowego przy ul. Hetmańskiej, w sąsiedztwie planowanego CH Metropolis.

- Plan realizacji pierwszego etapu biur to I połowa 2015 roku - potwierdza Paweł Słupski z Echo Investment. - Jedno co możemy powiedzieć teraz to, że informacje zawarte w naszym raporcie giełdowym dotyczące tego rejonu to plany na 2016-2020 rok - dodaje. - Prace projektowe nadal trwają i ostateczne daty oraz wielkości poszczególnych inwestycji mogą się zmieniać. Dlatego warto te informacje rozpatrywać w kategorii planów - zaznacza Słupski.

Z raportu wynika, że budowa centrum handlowego Metropolis powinna się rozpocząć w pierwszej połowie 2016 roku i potrwa dwa lata. Z informacji na temat inwestycji przekazywanych w ubiegłych latach wynikało, że obiekt ma mieć ponad 70 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni najmu i znajdzie się tutaj 250 sklepów, kino z dziewięcioma salami oraz 2200 miejsc parkingowych.

W czerwcu ubiegłego roku przeprowadzono konsultacje społeczne na temat projektu przebudowy dróg w sąsiedztwie CH Metropolis. Inwestycja będzie dotyczyć ulic Dmowskiego, Krauthofera, Hetmańskiej, Góreckiej, a także Nowej Opolskiej. Szacunkowy koszt inwestycji to ponad 16 milionów złotych, które ma wyłożyć inwestor budujący obiekty na działce.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
8.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro