Reklama
Reklama

Rower Miejski zaczął sezon: tylko w sobotę blisko 80 wypożyczeń

W nocy z piątku na sobotę w Poznaniu nowy sezon rozpoczął Poznański Rower Miejski. Na pierwsze wypożyczenie nie trzeba było długo czekać. Pierwszy poznaniak skorzystał w tym roku z roweru Nextbike przed godziną 8.00 w sobotę.

To już trzeci sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Na siedmiu rowerowych stacjach poznaniacy mają możliwość wypożyczenia jednego z 80 rowerów. Z systemu korzysta ponad 6500 użytkowników, którzy do tej pory wypożyczali rowery ponad 101 tysięcy razy. Choć mamy jeszcze zimę, pogoda zachęca do wypoczynku na świeżym powietrzu, a co za tym idzie - wiele osób decyduje się na korzystanie z systemu.

- 1 marca około północy wystartowaliśmy w Warszawie (2 systemy - Veturilo i Bemowo Bike), w Poznaniu (Poznański Rower Miejski) oraz w Opolu (Opole Bike). W tym roku uruchomione będą nowe wypożyczalnie w kolejnych miastach - wyjaśnia Małgorzata Udała z Nextbike Polska. - W Poznaniu pierwszego dnia z naszych rowerów skorzystano 78 razy, a pierwsze wypożyczenie zanotowaliśmy już o godzinie 7:38 rano. W tym roku system ma się rozbudować ponad dwukrotnie z 7 stacji do 15 - dodaje.

Nextbike rozbudowuje swój system w całej Polsce. - Niedługo rusza sezon wypożyczalni rowerów miejskich w Sopocie, a najpóźniej pod koniec sierpnia w Lublinie, gdzie Nextbike wygrał przetarg i została podpisana umowa na system 400 rowerów i 40 stacji - zaznacza Udała. - W Białymstoku firma również wygrała przetarg i ma podpisać najprawdopodobniej w marcu umowę na dostawę i uruchomienie wypożyczalni 300 rowerów i 30 stacji. W Krakowie Nextbike odnowił istniejącą infrastrukturę dostarczając nowe terminale i rowery i startuje tam w przetargu na obsługę serwisową. Podobne postępowanie odbywa się obecnie we Wrocławiu - kończy.

W Poznaniu nowych 8 stacji pojawi się we wskazanych przez mieszkańców lokalizacjach: przy pętli Ogrody, na Rynku Jeżyckim, w Parku Wilsona, przy Rynku Wildeckim, placu Bernardyńskim, przy skrzyżowaniu Bukowska/Przybyszewskiego, na ulicy Garbary i przy rondzie Solidarności. Pierwsza nowa stacja stanie wiosną bieżącego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro