Trzeci remis MKS Poznań w sezonie

Pierwszoligowi szczypiorniści MKS Poznań zremisowali we własnej hali z zespołem AZS UW Warszawa 29:29 i nadal zajmują ósme miejsce w tabeli.

Podopieczni Domana Leitgebera dobrze rozpoczęli spotkanie i po pierwszych akacjach prowadzili z Uniwersytetem Warszawskim 3:1. Chwilę później był remis 3:3, ale skuteczne interwencje Bartosza Badowskiego i dobra gra w ataku Macieja Tokaja oraz Daniela Bartłomiejczyka pozwoliły gospodarzom odskoczyć na kilka bramek. W końcówce pierwszej połowy MKS grał w przewadze, ale nie potrafił tego wykorzystać i na przerwę schodził prowadząc tylko 16:13.

Po zmianie stron spotkanie się wyrównało, a zespół gości często grał niezgodnie z przepisami i tracił zawodników. Niestety MKS Poznan nie potrafił tego wykorzystać i niespodziewanie w końcówce spotkania akademicy wyszli na prowadzenie 27:26. W ostatniej minucie Maciej Tokaj doprowadził do remisu 29:29, a następnie brutalny faul popełnił Kamil Praski i goście musieli kończyć spotkanie w osłabieniu. Poznaniakom nie udało się jednak rzucić zwycięskiej bramki i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

MKS Poznań - AZS UW Warszawa 29:29 (16:13)
Kary:
6. minut - 26. minut
Widzów: ok. 250

MKS: Zarzycki, Badowski - Tokaj 9/2, Bartłomiejczyk 7, Komisarek 4, Przedpełski 4, Kaczmarek 2, Kasperczak J. 2, Pochopień 1, Kasperczak M., Nawrocki, Szczukocki, Niedzielski.

AZS: Malanowski, Bury - Chełmiński 7, Duszkarski 6, Kuc 4, Szybiński 3, Monikowski Ł. 3, Flisiak 2, Rutkowski 2, Praski 1, Monikowski B. 1, Machniewicz, Brinovec, Chmielewski.