Reklama
Reklama

Zbiórka krwi w Urzędzie Miasta

fot. materiały prasowe

W poniedziałek, 3 marca w Urzędzie Miasta zorganizowana zostanie zbiórka krwi i rejestrację dawców szpiku. Akcję organizuje Drużyna Szpiku.

Akcja odbywać się będzie w poniedziałek 3 marca w Sali Malinowej Urzędu Miasta Poznania przy Placu Kolegiackim w godzinach od 9:00 do 15:00. Będzie można nie tylko oddać krew, ale również zapisać się do bazy dawców szpiku.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Zbiórka ma na celu upamiętnienie heroicznej walki z chorobą młodego chłopaka, Nikodema Woźniaka, który dziś miałby 20 lat. Niestety w lutym ubiegłego roku zmarł. Ale nie przegrał, wręcz przeciwnie zachęcił i zainspirował setki, jeśli nie tysiące młodych Poznaniaków do działania. Licealiści wtedy wchodzili najpiękniej w dorosłość, dzielili się krwią i rejestrowali, jako dawcy szpiku. W ciągu 3 dni Regionalne Centrum Krwiodawstwa pękało w szwach, 400 młodych ludzi dzieliło się kroplą życia. Śmierć Nikodema nie poszła na marne, chcielibyśmy by Niko był nadal inspiracją do działania, stąd nasza akcja "Razem z NIKO dla chorych"- informuje Dorota Raczkiewicz, Szefowa Drużyny Szpiku.

Patronat nad akcją objął prezydent Poznania Ryszard Grobelny, który zapowiedział, że sam również odda krew.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
10℃
Poziom opadów:
3.8 mm
Wiatr do:
29 km
Stan powietrza
PM2.5
9.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro