Reklama
Reklama

Zbiórka krwi w Urzędzie Miasta

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

W poniedziałek, 3 marca w Urzędzie Miasta zorganizowana zostanie zbiórka krwi i rejestrację dawców szpiku. Akcję organizuje Drużyna Szpiku.

Akcja odbywać się będzie w poniedziałek 3 marca w Sali Malinowej Urzędu Miasta Poznania przy Placu Kolegiackim w godzinach od 9:00 do 15:00. Będzie można nie tylko oddać krew, ale również zapisać się do bazy dawców szpiku.

Boże Narodzenie w Linea Mare to spokojny, rodzinny czas nad morzem: kolędy, radość dzieci czekających na Mikołaja i wieczorny relaks 350 m do plaży - Święta, które zapamiętasz.
REKLAMA

Zbiórka ma na celu upamiętnienie heroicznej walki z chorobą młodego chłopaka, Nikodema Woźniaka, który dziś miałby 20 lat. Niestety w lutym ubiegłego roku zmarł. Ale nie przegrał, wręcz przeciwnie zachęcił i zainspirował setki, jeśli nie tysiące młodych Poznaniaków do działania. Licealiści wtedy wchodzili najpiękniej w dorosłość, dzielili się krwią i rejestrowali, jako dawcy szpiku. W ciągu 3 dni Regionalne Centrum Krwiodawstwa pękało w szwach, 400 młodych ludzi dzieliło się kroplą życia. Śmierć Nikodema nie poszła na marne, chcielibyśmy by Niko był nadal inspiracją do działania, stąd nasza akcja "Razem z NIKO dla chorych"- informuje Dorota Raczkiewicz, Szefowa Drużyny Szpiku.

Patronat nad akcją objął prezydent Poznania Ryszard Grobelny, który zapowiedział, że sam również odda krew.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla Poznania i regionu. Może być niebezpiecznie
2℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
13.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro