DSW Waterpolo Poznań zmierza po puchar

Piłkarze wodni DSW Waterpolo Poznań w swoim drugim spotkaniu w Turnieju Malta Waterpolo Cup o Puchar Prezydenta Poznania pokonali holenderski zespół WS Twente 9:8. W niedzielę zmierzą się w Termach Maltańskich o godz. 16.30 z Pirana SC Topolcany, a wstęp na trybuny jest bezpłatny.

Spotkanie poznaniaków z WS Twente dostarczało kibicom emocji do ostatniej sekundy. Po trzech kwartach DSW Waterpolo Poznań prowadziło tylko jedną bramką 7:6, a istatnia kwarta meczu była bardzo zacięta. Holendrzy dwie minuty przed końcem spotkania zremisowali, ale po kolejnej akcji podopieczni Jacka Maciąga odzyskali prowadzenie i zwyciężyli ostatecznie 9:8. Jak zwykle doskonale spisał się bramkarz poznaniaków Misza Yazerski, który dzięki rewelacyjnej obronie przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu.

DSW Waterpolo Poznań - WS Twente 9:8 (1:1, 3:2, 3:3, 2:2)

Bramki dla DSW Waterpolo Poznań:
Paweł Wielogórski (4), Dawid Łuc (2), Marek Mazurek (2), Michał Zawadzki (1).

Skład drużyny DSW Waterpolo Poznań na turniej Malta Waterpolo Cup: Mikhail Yazerski (bramkarz), Dawid Łuc, Rafał Iwanowicz, Krzysztof Mazurek, Marcin Czapla, Jakub Goździak, Tomasz Różycki (kapitan), Paweł Wielogórski, Piotr Cichy, Marek Mazurek, Oskar Szymonik, Michał Zawadzki, Rafał Bocheński, Jacek Maciąg (trener).