Reklama
Reklama

Estakada katowicka: spotkanie z mieszkańcami o 17.00

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

O 17.00 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami w związku z przebudową estakady katowickiej w ciągu ulicy Krzywoustego. Wezmą w nim udział m.in. przedstawiciele ZDM, Nadzoru Budowlanego, społecznicy, a także miejscy i osiedlowi radni.

Od 20 lutego zamknięta jest północna nitka estakady katowickiej, a po południowej kierowcy mogą się poruszać w dwóch kierunkach. W czerwcu ma się zacząć rozbiórka północnej części konstrukcji. Obiekt powinien być gotowy na przełomie 2015 i 2016 roku. W 2016 roku skierowany na nową nitkę zostanie ruch aut w dwóch kierunkach. Równocześnie rozpoczną się prace związane z rozbiórką i odbudową południowej nitki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - nitka powinna być ukończona przed 2018 rokiem.

Cały czas pojawiają się jednak głosy, że być może dobrze jest rozważyć opcję odbudowy trasy na poziomie gruntu. Ma to być tańsze.

W czwartek odbędzie się spotkanie w związku z planami przebudowy estakady katowickiej. Organizuje je Urząd Miasta wspólnie z miejskimi radnymi - Markiem Sternalskim i Mariuszem Wiśniewskim. - Chcemy, aby z jednej strony Zarząd Dróg Miejskich zaprezentował mieszkańcom koncepcję przebudowy estakady i koszty z tym związane. Z drugiej jednak strony do głosu dopuszczeni też zostaną społecznicy, którzy proponują inny sposób zrealizowania tej inwestycji - wyjaśniał nam w ubiegłym tygodniu Mariusz Wiśniewski, radny PO. - W spotkaniu udział też wezmą osiedlowi radni z Rataj, a także m.in. ze Szczepankowa i Pokrzywna. Nie zabraknie przedstawicieli Politechniki Poznańskiej i Nadzoru Budowlanego. Chcemy zapewnić mieszkańcom merytoryczną dyskusję - zapewniał Wiśniewski.

Spotkanie odbędzie się o 17:00 w Szkole Podstawowej nr 19 na os. Oświecenia 1.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro