Reklama
Reklama

Nowa hala powstanie w Parku Kasprowicza?

fot. Barbara Raniś
fot. Barbara Raniś

Dyskusja na temat przyszłości Parku Kasprowicza toczy się od wielu miesięcy. Mieszkańcy i społecznicy protestują przeciwko zgodzie na zabudowę mieszkaniową w parku. Okazuje się jednak, że w parku może powstać nowa hala sportowa. Do informacji na ten temat dotarli dziennikarze poznańskiej Gazety Wyborczej.

Nowa hala miałaby powstać na terenie byłego stadionu Energetyka i byłaby połączona podziemnym przejściem z Areną, która pełniłaby przede wszystkim funkcje zaplecza treningowego. Takie propozycje mieli wysuwać sami mieszkańcy w trakcie konsultacji organizowanych przez POSiR. Problemem jest własność terenu, ale okazuje się, że urzędnicy rozmawiali już z właścicielem terenu - Podjęliśmy wstępne rozmowy z właścicielem stadionu Energetyka. Złożyliśmy mu trzy propozycje. Jedną z nich było odkupienie, bądź zamiana tego terenu. Na pewno żadna z nich nie dotyczyła wieżowców na tym terenie. Właściciel zgodził się wstępnie na jedną z tych propozycji - zapewnia na łamach Gazety Wyborczej Zbigniew Madoński, dyrektor POSiR. W tej chwili nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle taki projekt doczeka się realizacji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
72.24 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro