Rozpoczyna się nowy sezon rowerów miejskich

fot. Mateusz Kina

W najbliższą sobotę rowery należące do systemu poznańskich rowerów miejskich wrócą na poznańskie ulice. Trzeci sezon rowerów miejskich będzie szczególny, bo poznaniacy doczekają się pierwszej rozbudowy systemu.

Siedem stacji Poznańskiego Rower Miejskiego pojawiło się na ulicach wiosną 2012 roku. Od tego czasu system cieszy się dużą popularnością wśród poznaniaków - Z rowerów skorzystało do tej pory 6.662 użytkowników. Rekordzista systemu PRM wypożyczał rowery 537 razy. W ciągu dwóch sezonów użytkownicy jeździli na rowerach 100.945 razy - informuje Bartosz Trzebiatowski z ZTM. Mimo to wielu użytkowników narzekało na słabo rozwiniętą sieć stacji - Po przeprowadzonych w lutym konsultacjach społecznych wybrano osiem z 18 potencjalnych lokalizacji nowych stacji PRM. Obecnie trwają przygotowania techniczne do rozbudowy systemu, pierwsze nowe stacje planujemy uruchomić wiosną - dodaje Trzebiatowski. Szczegółowo o nowych lokalizacjach pisaliśmy w tym miejscu.

Na uruchomienie nowych stacji poznaniacy muszą jeszcze poczekać, ale już 1 marca uruchomione zostaną dotychczasowe stacje - Od 1 marca dostępnych będzie osiemdziesiąt rowerów w siedmiu stacjach - wyjaśnia Trzebiatowski. Korzystanie z systemu możliwe jest po zarejestrowaniu się w systemie i wpłaceniu na konto dziesięciu złotych, które można w całości wydać na przejazdy. Warto pamiętać, że przejażdżki do dwudziestu minut są darmowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
37.47 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro