Reklama

CH Łacina ma wykonawcę: pierwsze zakupy w 2016

Wiosną ruszy budowa centrum handlowego Łacina w pobliżu ronda Rataje. Obecnie teren jest porządkowany. Inwestor poinformował, że wybrany został generalny wykonawca prac. To firma Eiffage Polska Budownictwo.

Już we wtorek pisaliśmy, że na terenie w pobliżu ronda Rataje rozpoczęły się prace porządkowe związane z przygotowaniem terenu do budowy centrum handlowego Łacina. Roboty polegające m.in. na wycinaniu drzew i krzewów potrwają do piątku.

Ale coraz bliżej jest do rozpoczęcia prac budowlanych na tym terenie. Inwestor, firma Apsys, ogłosił, że wybrano generalnego wykonawcę inwestycji. Jest to firma Eiffage Polska Budownictwo. Budowa ruszy wiosną i potrwa 26 miesięcy. Pierwsi klienci zrobią więc tutaj zakupy w 2016 roku. - Do tak prestiżowego budynku zostały wybrane materiały najlepszej jakości: marmurowe podłogi, wyszukane sufity, dekoracyjne oświetlenie oraz liczne ekrany LCD, wszystkie wybrane w celu ożywienia wnętrza centrum handlowego. Szczególną uwagę, przy projektowaniu budynku, zwrócono na wykorzystanie naturalnego światła, wykorzystując szklane panele dachowe i okna - wyjaśnia inwestor.

Kontrakt podpisany z Eiffage Polska Budownictwo opiewa na 140 milionów euro, a wszystkie koszty inwestycji to prawie 300 milionów euro. - Proces budowy będzie składał się z postawienia kamiennej elewacji budynku oraz szklanej fasady centrum handlowego. Naprzeciwko głównego wejścia stworzony zostanie ogromny plac z fontanną - dodaje. Inwestor liczy, że w pierwszym roku działalności w obiekcie pojawi się 12 milionów klientów.

Powierzchnia najmu w obiekcie wynosić ma blisko 100 tysięcy metrów kwadratowych GLA. Obiekt ma się wyróżniać nie tylko wielkością, ale też zastosowanymi tu rozwiązaniami ekologicznymi i architektonicznymi. Będzie to m.in. pierwsze centrum handlowe w Polsce, w którym witryny sklepowe będą mieć 8 metrów wysokości. Na zewnątrz znajdą się kawiarniane i restauracyjne ogródki umiejscowione na tarasach. Mają się tutaj pojawić również fontanna i amfiteatr. Klienci będą mieć do dyspozycji 300 punktów - w tym 40 sklepów wielko- i średniopowierzchniowych, 220 butików, a także 40 restauracji i kawiarni. Na auta czekać będzie ponad 3000 miejsc parkingowych.

Jakie sklepy się tu znajdą? Wśród obecnie wymienianych marek są m.in. H&M, Carrefour, Apart, Gerry Weber, Sephora, House, Armani Jeans, Van Graaf, RTV EURO AGD, Reserved czy Leroy Merlin.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
50.05 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro