Reklama
Reklama

Irlandczycy wracają do Poznania

Już w najbliższy weekend piłkarze z Irlandii znów wystąpią w Poznaniu, ale tym razem zaprezentują swoje umiejętności nie na murawie INEA Stadionu, a w basenie sportowym Term Maltańskich. Wszystko w ramach Malta Waterpolo Cup, a wstęp na trybuny będzie bezpłatny.

- Nasz klub od ponad dwóch lat podejmuje szereg inicjatyw, aby przywrócić w Poznaniu przed i powojenne tradycje piłki wodnej. Dzięki powstaniu Term Maltańskich nasze miasto mam ogromny potencjał, aby stać się jednym z najważniejszych ośrodków rozwoju waterpolo w Polsce. Ta niezwykle barwna i bardzo popularna w Europie dyscyplina olimpijska jest u nas ciągle zbyt mało znana i niedoceniana przez kibiców. Dzięki wsparciu naszego pomysłu przez Wydział Sportu UMP możemy przybliżyć Poznaniakom piłkę wodną na wysokim, europejskim poziomie. Nasze zaproszenie na Malta Waterpolo Cup przyjęły bardzo dobre drużyny seniorskie z zagranicznych klubów o długiej tradycji waterpolo. Nie jesteśmy faworytami tej imprezy, ale łatwo się nie poddamy i na pewno zawalczymy o główne trofeum - twierdzi prezes KS Waterpolo Poznań oraz kapitan poznańskiego zespołu, Tomasz Różycki.

Poznańscy kibice oprócz piłkarzy wodnych DSW Waterpolo Poznań zobaczą jeszcze holenderski zespół WS Twente, słowacki Pirana SC Topolcany i Half Moon z Irlandii. O zwycięstwie zadecyduje ostatecznie liczba zdobytych punktów. Puchar Prezydenta Poznania powędruje do zdobywcy pierwszego miejsca w tabeli rozgrywek. Ogłoszenie wyników zawodów odbędzie się w Termach Maltańskich bezpośrednio po ostatnim niedzielnym meczu. Wstęp na trybuny poznańskiego kompleksu dla wszystkich kibiców i sympatyków sportów wodnych jest bezpłatny.

Skład drużyny DSW Waterpolo Poznań na turniej Malta Waterpolo Cup: Mikhail Yazerski (bramkarz), Dawid Łuc, Rafał Iwanowicz, Krzysztof Mazurek, Marcin Czapla, Jakub Goździak, Tomasz Różycki (kapitan), Paweł Wielogórski, Piotr Cichy, Marek Mazurek, Oskar Szymonik, Michał Zawadzki, Rafał Bocheński, Jacek Maciąg (trener).

Program Malta Waterpolo Cup:
(28 lutego - 2 marca 2014 roku)

piątek, 28 lutego 2014 roku
godz. 19:15, Pirana SC Topolcany - WS Twente
godz. 20:30, DSW Waterpolo Poznań - Half Moon

sobota, 1 marca 2014 roku
godz. 19:15, Half Moon - Pirana SC Topolcany
godz. 20:30, DSW Waterpolo Poznań - WS Twente

niedziela, 2 marca 2014 roku
godz. 15:15, Half Moon - WS Twente
godz. 16:30, DSW Waterpolo Poznań - Pirana SC Topolcany

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro