Reklama
Reklama

Nowe zasady rekrutacji do przedszkoli i szkół

Każdy uczeń i przedszkolak będzie oceniany według ściśle wyznaczonych kryteriów. Placówki będą musiały wyznaczyć komisję rekrutacyjną, która będzie przyznawała punkty kandydatom.

Przedszkolaki i uczniowie będą musieli spełnić szereg kryteriów, żeby dostać się do wybranej placówki. Możliwe, że dziecko nie będzie mogło nawet trafić do przedszkola najbliżej domu - Przedszkola swoich obwodów nie mają. Gwarancji, że zostanie się przyjętym do określonego przedszkola nie ma - mówi Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta.

Gwarancję będą mieli przyszli uczniowie mieszkający w obwodzie szkoły. Warunkiem przyjęcia jest jednak wcześniejsze zgłoszenie przez rodzica. Uczniowie spoza obwodu szkoły będą musieli przejść rekrutację według ścisłych ścisłych kryteriów. Ostatecznie w każdej klasie ma się uczyć 25 uczniów - Tutaj zastanawiamy się jak to rozwiązać. Czy tworzyć pełne klasy? Czy zostawiać jakieś wolne miejsce? Bo w każdej chwili może przyjść uczeń z obwodu - mówi Irena Anioł z Wydziału Oświaty.

Takie ścisłe kryteria wymagają pracy komisji rekrutacyjnej, którą powołać musi każda ze szkół. Najprawdopodobniej będzie składać się z nauczycieli, członków rady rodziców, a nawet rad osiedli. Decyzja należy od dyrekcji - Wakacje na pewno będzie trzeba zaplanować trochę inaczej, żeby zmieścić się w tych terminach, które zostały nam wyznaczone - wyjaśnia Katarzyna Sołtysiak, dyrektor Zespołu Szkół nr 3.

Rekrutacja rusza już 3 marca. Terminy składania zgłoszeń różnią się w zależności od rodzaju szkoły, ale czasu zostało mało. Bałaganowi ma zapobiec dostęp do informacji. Wszystkie szczegóły rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej Wydziału Oświaty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro