Reklama
Reklama

Zmiany komunikacyjne w Poznaniu: przy dworcu PKP i pod mostem Uniwersyteckim

Nowa organizacja ruchu na pl. Dworcowym | fot. ZTM
Nowa organizacja ruchu na pl. Dworcowym | fot. ZTM

W najbliższych dniach wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu autobusów na placu przy dworcu PKP. Przedłużą się także utrudnienia na nowej trasie PST związane z rozbiórką mostu Uniwersyteckiego.

Od ostatnich dni stycznia pasażerowie komunikacji miejskiej zmagają się z utrudnieniami na przedłużonej trasie PST. Wszystko przez rozbiórkę mostu Uniwersyteckiego, która właśnie jest prowadzona. Od poniedziałku do piątku po godzinie 20.00 oraz przez cały dzień w soboty i niedziele tramwaje linii nr 12 i 14 kursują objazdem przez ulicę Roosevelta i rondo Kaponiera. Z kolei kursowanie tramwajów linii nr 19 w niedzielne popołudnia zostało zawieszone.

Taka organizacja ruchu miała potrwać do 3 marca, ale będzie obowiązywać dłużej. - Zmiany wynikają z czasowego wyłączania z ruchu trasy PST na odcinku od przystanku "Most Teatralny" do przystanku "Dworzec Zachodni" dla zachowania bezpieczeństwa pasażerów podczas wykonywania prac związanych z rozbiórką mostu Uniwersyteckiego nad siecią trakcyjną oraz z uwagi na budowę konstrukcji garażu dwupoziomowego - wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. Roboty mają potrwać do 31 marca.

To nie koniec. Od 1 marca, a więc już od najbliższej soboty, inaczej odbywać się będzie ruch autobusowy na placu przy dworcu PKP. - W celu ułatwienia pasażerom dostępu do dworca kolejowego i autobusowego (PKS) zdecydowano o innej organizacji transportu autobusowego w komunikacji miejskiej na tzw. "placu Dworcowym" - mówi Trzebiatowski.

Od soboty autobusy kończące swój bieg będą się zatrzymywały na przystanku dla wysiadających od strony wschodniej, przy nowym budynku dworca kolejowego (stanowisko najbliższe starego gmachu dworca). - Dwustanowiskowy "przystanek początkowy" pozostanie w obecnej lokalizacji (przy nowym budynku dworca). Po zachodniej stronie tzw. "pl. Dworcowego" zostanie zlokalizowane miejsce postojowe dla autobusów. Przed wjazdem na stanowisko postojowe kierowcy zobowiązani będą do wysadzenia pasażerów na nowym przystanku dla wysiadających - zapewnia.

Zmiany na placu Dworcowym wejdą w życie wraz ze zmianą nazewnictwa przystanków. Również od soboty przystanki tramwajowe "Zintegrowane Centrum Komunikacyjne", przystanki autobusowe "Zintegrowane Centrum Komunikacyjne" oraz przystanki autobusowe "Dworzec Główny" na ul. Dworcowej będą nosić taką samą nazwę - "POZNAŃ GŁÓWNY". Więcej na ten temat TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
17.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro