10 pączków zjadł w 6:41. Wygrał, bo inny uczestnik oszukiwał

W poniedziałek w poznańskim Cechu Cukierników i Piekarzy odbyły się Mistrzostwa Poznania w jedzeniu pączków na czas. Zwycięzcą został Michał Kubaś, który 10 pączków zjadł w 6 minut i 41 sekund. Wygrał, bo osoba, która zjadła pączki jako pierwsza oszukiwała.

Około 100 osób wzięło udział w poniedziałkowych X Mistrzostwach Poznania w jedzeniu pączków na czas organizowanych w Cechu Cukierników i Piekarzy. Zwyciężył Michał Kubaś. Na zjedzenie 10 pączków potrzebował 6 minut i 41 sekund. Podczas zawodów stało się jednak coś nietypowego - osobę, która zjadła pączki szybciej niż Michał Kubaś, zdyskwalifikowano. Dlaczego? Miał podmieniać twardsze pączki na te bardziej miękkie. Każdy z uczestników miał bowiem na swoim talerzy pączki z czterech cukierni, część z nich była twardsza, a część bardziej miękka. Zdyskwalifikowany uczestnik podmienił sobie pączki na wyłącznie miękkie co... wyszło na jaw.

W ubiegłym roku numerem jeden był Krzysztof Wlazik z czasem 5 minut i 39 sekund. Po zakończeniu tak dużego posiłku przyznał, że nie jadł dziś śniadania, a pączki wcale nie należą do jego ulubionych słodyczy. Rekordzistą jest Piotr Frąckowiak, który w 2011 roku zjadł 10 pączków w 4 minuty i 12 sekund.

Pierwszy raz w historii w mistrzostwach utworzono osobną kategorię dla dzieci. Maluchy w wieku 3-6 lat musiały jak najszybciej zjeść trzy specjalne, małe pączki. Zwyciężyła 6-letnia Emilia Kucharska z czasem 2 minuty i 18 sekund.

W ubiegłym tygodniu pytaliśmy Was, gdzie można kupić najlepsze pączki w Poznaniu. Najwięcej osób zagłosowało na odpowiedź Inna (cukiernia) - 33%. Wśród cukierni wymienionych w zestawieniu pierwsze miejsce zdobyła Cukiernia Elite (24%), a drugie cukiernie Kandulski i Zagrodnicza (po 8%). Na trzecim miejscu jest natomiast cukiernia Hanna Piskorska (7%). Jakie inne cukiernie polecacie? Pojawiły się głosy, że dobre pączki można kupić m.in. w cukierni Weber, Magdalenka w Swarzędzu czy cukierni Jacek Błaszkowiak z Puszczykowa. Wiele osób przyznaje, że najlepsze pączki to te robione samodzielnie.

Jak oceniasz pomysł zorganizowania konkursu dla dzieci w jedzeniu pączków na czas?