Reklama
Reklama

Malta: nowy plac zabaw za 2 mln. Nie tylko dla dzieci

Nad Jeziorem Maltańskim powstał nowy plac zabaw. Pieniądze na jego utworzenie pochodziły z ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Kosztował prawie dwa miliony złotych i cieszy się dużą popularnością. Również wśród dorosłych.

Nie tylko dzieci korzystają z nowego placu zabaw na mapie Poznania. Nad Jeziorem Maltańskim utworzono miejsce zabaw z prawdziwego zdarzenia. - Trochę zdrowia nie zaszkodzi - mówi dorosły poznaniak korzystający z atrakcji znajdujących się w pobliżu Malta Ski.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Plac zabaw, który jak mówią sami poznaniacy jest inny od tych znajdujących się przy blokach, powstał dzięki głosom mieszkańców Poznania oddanych w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim. Na ten projekt zagłosowało ponad 4 tysięcy osób. Poza tradycyjnymi zjeżdżalniami, huśtawkami czy linami, na które można się wspinać są też urządzenia bardziej skomplikowane. - Ciekawe rzeczy. Nawet niektóre nie wiadomo jak się obsługuje - tłumaczy poznaniak.

Oprócz typowych urządzeń z placu zabaw można tu znaleźć elementy wykorzystywane w siłowniach zewnętrznych. Plac zabaw kosztował blisko 2 miliony złotych. Mogą z niego korzystać wszyscy chętni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
66.32 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro