MKS mógł sprawić niespodziankę

Borykający się z licznymi kontuzjami pierwszoligowi szczypiorniści MKS Poznań byli bliscy sprawienia niespodzianki w meczu z Wolsztyniakiem. Do przerwy prowadzili 13:12, ale przegrali 27:29.

W poznańskim zespole w wyjazdowym spotkaniu z Wolsztyniakiem Wolsztyn zabrakło Rafała Niedzielskiego i Damiana Komisarka. Trener Doman Leitgebera w miejsce tego pierwszego wpuścił młodego Piotra Jarosza, dla którego był to debiut na zapleczu Superligi. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, ale po 10. minutach gry prowadzili tylko 9:7 i nie mogli uzyskać większego prowadzenia dzięki dobrej grze poznańskiej obrony. W 23. minucie dzięki skutecznej grze Macieja Tokaja i Michała Kasperczaka beniaminek z Poznania doprowadził do remisu 11:11. Po kolejnych akcjach był remis 12:12, ale dzięki bramce Tokaja z rzutu karnego poznaniacy schodzili na przerwę prowadząc 13:12.

Po zmianie stron do głosu zaczął dochodzić Wolsztyniak, który przegrywając 14:15 dzięki skutecznej grze Marcina Pietruszki z Hubertem Kaczmarkiem oraz Maciejem Wajsem wyszedł na prowadzenie 23:17. Poznaniacy walczyli o korzystny wynik do końcowej syreny, ale ostatecznie Wolsztyniak pokonał MKS Poznań 27:25.

Już za tydzień poznański beniaminek w spotkaniu 20. kolejki I ligi piłki ręcznej mężczyzn zmierzy się z AZS UW Warszawa. Początek spotkania w sobotę, 1 marca 2014 roku, o godz. 18.00, w Hali Sportowej Gimnazjum nr 54 przy ul. Newtona w Poznaniu. Bilet normalny w cenie 5 zł, a dzieci i młodzież do lat 18 wstęp darmowy.

Wolsztyniak Wolsztyn - MKS Poznań 29:27 (12:13)
Kary:
6. minut - 4. minuty
Sędziowali: Andrzej Gratunik, Mariusz Wołowicz
Widzów: 450

Wolsztyniak: Piskorski, Płóciniczak - Kaczmarek 9, P. Szutta 4, Wasilek 3, Raczkowiak 3, Kuta 3, Wajs 2, Czekałowski 2, Pietruszka 2, Rogoziński 1, Chrapa, Podleśny.

MKS: Zarzycki, Kopczyński - Tokaj 7, M. Kasperczak 5, Bartłomiejczyk 4, Kaczmarek 2, Przedpełski 2, Pochopień 2, Leder 1, Nawrocki 1, J. Kasperczak 1, Szczukocki 1, Jarosz 1, Perri.