Reklama
Reklama

Wielki sukces Synchro Poznań Cup

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Już po raz jedenasty odbył się Międzynarodowy Mityng w Pływaniu Synchronicznym "Synchro Poznań Cup", który w tym roku gościł w Termach Maltańskich i stał na bardzo wysokim poziomie.

W basenach sportowych Term Maltańskich pojawiło się 20 reprezentacji narodowych bądź klubów sportowych z 9 państw, które rywalizowały w czterech konkurencjach z podziałem na kategorie wiekowe: solo, duet, zespół i kombinacja. Wstęp na trybuny był bezpłatny, a kibice mogli zobaczyć m.in. finalistki ostatnich Mistrzostw Europy, obecne Mistrzynie Polski Seniorek i medalistki Mistrzostw Polski Juniorek z klubu AZS AWF Poznań czy reprezentantki Polski.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Jeżeli chodzi o seniorki to poziom jest bardzo wysoki, gdyż przyjechały do nas bardzo silne zespoły z Austrii, które są na poziomie około 80 punktów. Bardzo dużo zespołów na wysokim poziomie wystawiła również Białoruś. Tegoroczna edycja jest wybitna jeśli chodzi o poziom, który prezentowały zawodniczki - mówi Elżbieta Klimaszek z AZS AWF Poznań.

Przypomnijmy, że pływanie synchroniczne, to olimpijska dyscyplina sportu, w której wdzięk, gracja i piękno łączą się z niesamowitą siłą i wytrzymałością. Jej historia sięga końca XIX wieku. W Polsce popularność tej dyscypliny sportu z roku na rok rośnie. Przyczynia się do tego m. in. organizacja Międzynarodowego Mityngu "Synchro Poznań Cup" przez KS AZS AWF Poznań, Polski Związek Pływacki i Miasto Poznań.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro