Warta przegrała sparing z Polonią

Drugoligowa Warta Poznań na stadionie w Środzie Wlkp. rozegrała swój dziesiąty sparing w okresie przygotowawczym, ale uległa miejscowej Polonii 1:3. Bramkę dla Zielonych zdobył Łukasz Jasiński.

Tradycyjnie trener Marek Kamiński starał się sprawdzić formę jak największej ilości piłkarzy, ale w ataku Warty Poznań zabrakło Grzegorza Rasiaka. Jednak to poznaniacy pierwsi zdobyli bramkę i od 5. minuty po bramce Łukasza Jasińskiego prowadzili 1:0. Taki wynik utrzymał się do końca połowy, a po zmianie stron w Warcie dokonano siedmiu zmian i inicjatywę przejęli gospodarze. Polonia wyrównała chwilę po wznowieniu gry po samobójczym trafieniu Alaina Ngamayamy, a kolejne bramki zdobyli Mateusz Pluciński i Łukasz Przybyłek.

Polonia Środa Wielkopolska - Warta Poznań 3:1 (0:1)
Bramki:
Alain Ngamayama (47. minuta - samobójcza), Mateusz Pluciński (59. minuta), Łukasz Przybyłek (75. minuta - rzut karny) - Łukasz Jasiński (5. minuta)
Sędziował: Łukasz Araszkiewicz (Poznań).

Warta: Semir Bukvic (46. Paweł Beser) - Przemysław Kocot (46. Dawid Czerniejewicz), Łukasz Jasiński, Alain Ngamayama, Dawid Czerniejewicz (46. Dariusz Wróblewski), Adrian Bartkowiak (46. Michał Goliński), Maciej Scherfchen (46. Michał Grzesiek), Mateusz Pogonowski (46. Dominik Chromiński), Mateusz Maruniak (46. zawodnik testowany), Błażej Nowak, Paweł Piceluk.