Reklama
Reklama

"Dzieci z Dworca Zło" poprawią nowy Poznań Główny. Łukaszenka już go "skontrolował"

W piątek w godzinach popołudniowych społecznicy określający się jako "Dzieci z Dworca Zło" zaprezentują w holu nowego Poznania Głównego, jak można go ulepszyć. Tymczasem w internecie furorę robi filmik z prezydentem Łukaszenką "kontrolującym" poznański obiekt.

- Na poznańskim nowym "dworcu" powieszono już wszystkie psy. I słusznie (choć psów szkoda) - piszą organizatorzy piątkowej akcji. - Nie będziemy więc pisać po raz enty o braku logiki i funkcjonalności tego przybytku. W tej sprawie zużyto już wiele atramentu, toneru i pikseli. Teraz chcemy pokazać, że nawet tak niedoskonały twór można trochę poprawić, mimo znanej i lubianej w PKP maksymy o treści "niedasię". "Dworzec" może być nieco bardziej wygodny i przyjazny pasażerom. Jak? Przekonajcie się sami - dodają.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


"Dzieci z Dworca Zło", bo tak określa się grupa działaczy, która pojawi się na dworcu w piątek, planuje pokazać mieszkańcom, że dworzec da się poprawić. Start o godzinie 17.00 w holu nowego dworca.

Tymczasem w internecie furorę robi krótki filmik z prezydentem Białorusi, Aleksandrem Łukaszenką w roli głównej. Prezydent "kontroluje" w nim poznański nowy dworzec PKP. Tym, którzy nie zorientowali się, że to żart (a po komentarzach na portalu YouTube widać, że niektórzy się nie zorientowali) wyjaśniamy - polskie napisy nie są zgodne z tym, co mówi prezydent Białorusi. To parodia. Czy dobra? Oceńcie sami!

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro