Reklama

Poznań: powstanie Młodzieżowa Rada Miasta?

W Poznaniu niebawem może postać Młodzieżowa Rada Miasta. O pomyśle dyskutowali radni na posiedzeniu komisji oświaty.

Pomysłodawcami utworzenia Młodzieżowej Rady Miasta są dwaj poznańscy uczniowie. Rozpoczęliśmy od napisania projektu statutu, który przesłaliśmy do Pana prezydenta Ryszarda Grobelnego. Później musieliśmy zacząć działać z Radą Miasta przesłaliśmy, więc projekt do Pana przewodniczącego Grzegorza Ganowicza - mówi Andrzej Urbanowicz, pomysłodawca Młodzieżowej Rady Miasta.

Powołanie takich rad przewidział ustawodawca i dopuszcza ich powołanie przez samorządy gminne i my z tego skorzystamy - mówi Grzegorz Ganowicz, radny PO, przewodniczący Rady Miasta.

Prace nad statutem poznańskiej rady zaczęły się w czerwcu ubiegłego roku. Jej powołanie miałoby pomóc w podejmowaniu decyzji dotyczących młodych osób. Będziemy opiniować różne projekty uchwał podejmowanych przez Radę Miasta. Szczególnie skupimy się na tych, które dotyczą ludzi młodych, których będziemy reprezentować - mówi Adam Janczewski, pomysłodawca Młodzieżowej Rady Miasta. To nie ma być taka trampolina do kariery politycznej w przyszłości na razie chcemy działać na rzecz młodych ludzi w Poznaniu - dodaje.

Ostateczna decyzja o tym czy i ewentualnie, kiedy powstanie Młodzieżowa Rada Miasta zapadnie na wtorkowej sesji Rady Miasta. Rada na pewno powstanie, bo ja sobie nie wyobrażam radnych, którzy będą głosować przeciwko takiej inicjatywie, która zrodziła się w środowisku młodzieżowym - komentuje Marek Sternalski, radny PO.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro