Reklama
Reklama

Chciał zamienić grunty rolne w budowlane: próbował przekupić burmistrza

45-letni mieszkaniec Leszna próbował przekupić burmistrza jednej z podpoznańskich gmin. Chciał zamienić grunty rolne w działki budowlane, a gdy oficjalnie się to nie udało, liczył, że załatwi sprawę oferując burmistrzowi pieniądze.

We wtorek policjanci ze Stęszewa we współpracy z funkcjonariuszami z Poznania zatrzymali 45-letniego mieszkańca Leszna. - Jest podejrzewany o wręczenie korzyści majątkowej burmistrzowi jednej z podpoznańskich gmin - wyjaśnia Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

45-latek chciał przekształcić grunty rolne w działki budowlane. - Sposób załatwienia tej sprawy nie poszedł zgodnie z oczekiwaniami zainteresowanego. Postanowił więc problem załatwić w sposób nieoficjalny. Na spotkaniu z burmistrzem wręczył mu 5 tysięcy złotych licząc, że to załatwi sprawę. Urzędnik nie przyjął pieniędzy i powiadomił policję - dodaje.

Mieszkańcowi Leszna już postawiono zarzut udzielenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną. 45-latek nie może opuszczać kraju, zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe oraz dozór policyjny. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
14.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro