Reklama
Reklama

Autobusy nie mogą jeździć po estakadzie, ale kierowcy o tym nie wiedzą

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

W czwartek rano zmieniono organizację ruchu na estakadzie w ciągu ulicy Krzywoustego. Tym samym autobusy, nie tylko MPK, ale też PKS czy innych przewoźników, muszą jeździć objazdami. Część kierowców jednak o tym nie wie i kieruje się na estakadę. Policja teraz ich upomina, ale zapowiada, że będzie wystawiać mandaty.

Od środy informujemy o objazdach dla autobusów wyznaczonych przez Zarząd Dróg Miejskich w związku z zamknięciem północnej nitki Estakady Katowickiej w ciągu ulicy Krzywoustego. Jadąc od strony ronda Rataje autobusy muszą się kierować ulicami Zamenhofa, Piłsudskiego, Inflancką, Bobrzańską a w kierunku do centrum ulicami Wiatraczną, Inflancką, Piłsudskiego i Zamenhofa.

Takie objazdy obowiązują nie tylko autobusy MPK, ale też innych przewoźników - między innymi PKS. - W związku z zamknięciem północnej nitki Estakady Katowickiej od 20 lutego wprowadza zmiany tras autobusów na linii Śrem, Dolsk, Gostyń - Poznań - informuje zarząd PKS Poznań.

Autobusy jadące do centrum Poznania muszą z ulicy Krzywoustego zjeżdżać w Wiatraczną, a następnie Inflancką, Piłsudskiego i Zamenhofa dojeżdżają do ronda Rataje, a stąd na dworzec autobusowy. - Przystanek na ul. Krzywoustego (Estakada Katowicka) został przeniesiony. Autobusy zatrzymują się na przystanku tymczasowym (Os. Lecha II) na ul. Wiatracznej - dodaje.

W przeciwnym kierunku autobusy jadą przez rondo Rataje, a następnie ulicami Zamenhofa, Piłsudskiego, Inflancką i Bobrzańską. Ponownie przeniesiono przystanek "Estakada Katowicka". Autobusy zatrzymują się na tymczasowym przystanku "Milczańska" na ul. Bobrzańskiej.

Kolejne zmiany dotyczą przewoźników KOMBUS z Kórnika i ZGK Kleszczewo (za Poznańskim Portalem Komunikacyjnym KM-Poznan.pl).

Linie 501, 502, 503, 560, 561 - KOMBUS Kórnik

RATAJE DWORZEC - Zamenhofa - Piłsudskiego - Inflancka - Bobrzańska - dalej po swoich dotychczasowych trasach
Powrót
-...- Wiatraczna - Inflancka - Piłsudskiego - Zamenhofa - RATAJE DWORZEC

Po zmianie trasy przejazdu będą obowiązywać nowe przystanki:
- kierunek Poznań Rondo Rataje
ul. Wiatraczna przystanek Os. Lecha I,
ul. Piłsudskiego przystanek Os. Oświecenia

- kierunek Bnin Osiedle
ul. Piłsudskiego przystanek Os. Oświecenia,
ul. Bobrzańska przystanek Milczańska

Linie 431, 432 - ZGK Kleszczewo

RATAJE DWORZEC - Zamenhofa - Piłsudskiego - Inflancka - Bobrzańska - dalej po swoich dotychczasowych trasach
Powrót
-...- Wiatraczna - Inflancka - Piłsudskiego - Zamenhofa - RATAJE DWORZEC

Lokalizacje przystanków:
- w kierunku Ronda Rataje
przy ul. Wiatracznej (os. Lecha II) oraz przy ul. Piłsudskiego (Piłsudskiego)
- w kierunku Kleszczewa
przy ul. Piłsudskiego (Piłsudskiego) oraz przy ul. Bobrzańskiej (Milczańska).

Jak się okazuje część kierowców autobusów nie wie o tym, że od rana w czwartek nie mogą jeździć po estakadzie w ciągu ulicy Krzywoustego. Policjanci drogówki deklarują, że przez pierwsze trzy dni od wprowadzenia zmian będą upominać kierowców, a po tym okresie zaczną wystawiać mandaty za przejeżdżanie autobusami tą trasą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
18℃
Poziom opadów:
9.2 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
7.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro