Reklama
Reklama

Łukomska-Pyżalska wygrała proces o hasło "Zielona Rewolucja"

fot. Roger Gorączniak
fot. Roger Gorączniak

Prezes drugoligowej Warty Poznań Izabella Łukomska-Pyżalska wygrała w sądzie drugiej instancji proces z Józefem Heroldem dotyczący praw autorskich do hasła "Zielona Rewolucja".

Początki konfliktu pomiędzy Izabellą Łukomską-Pyżalską oraz Wartą Poznań a bydgoskim dziennikarzem Józefem Heroldem sięgają momentu, w którym Łukomska-Pyżalska przejęła wraz z mężem klub i spłaciła wszystkie długi. Wtedy nowa Warta Poznań była budowana pod hasłem "Zielona Rewolucja", a jej spotkania oglądało nawet blisko 25. tys. osób. Autorem reklamującego klub hasła miał być Herold i oczekiwał do klubu wynagrodzenia w wysokości 20 tys. zł. Jednak Warta nie zapłaciła i przekonywała opinię publiczną, że hasło wymyślił mąż pani prezes, a Herold tylko zasugerował jego wybór.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Herold skierował sprawę do sądu, który w pierwszej instancji stwierdził, że należy mu się 20 tys. zł odszkodowanie za naruszenie praw autorskich. Łukomska-Pyżalska oraz Wartą Poznań odwołali się od tego wyroku i wygrali właśnie proces w sądzie drugiej instancji.

- Wobec prawomocnego zakończenia sprawy z powództwa Józefa Herolda przeciwko mnie oraz Stowarzyszeniu Kultury Fizycznej Klub Sportowy Warta z siedzibą w Poznaniu o ochronę praw autorskich informuję, że Sąd Apelacyjny w Poznaniu wyrokiem z dnia 14 listopada 2013 roku zmienił orzeczenie Sądu Okręgowego w Poznaniu, oddalając powództwo pana Herolda w całości.

Przypominam, że Sąd Okręgowy w Poznaniu zasądził ode mnie i od Klubu na rzecz pana Józefa Herolda z tytułu naruszenia jego rzekomych praw autorskich kwotę 20.000,00 PLN wraz z odsetkami i kosztami. Sąd II instancji nie podzielił jednak tego stanowiska i oddalił powództwo.

W świetle powyższego wyrażam zażenowanie postawą pana Herolda, który próbując uzyskać nieuzasadnioną gratyfikację finansową przedstawił mnie i Klub w negatywnym świetle. Jednocześnie cieszę się, że Sąd Apelacyjny w Poznaniu, nie ulegając presji medialnej nagonki, wydał sprawiedliwy wyrok -
czytamy w oświadczeniu Prezes SPN Warty Poznań, Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro