Reklama
Reklama

Ks. Mieszka I: mieszkańcy wybrali projekt skweru

I nagroda - Joanna Przybyła i Joanna Pracka | fot. materiały prasowe

W związku z budową nowego osiedla przy ulicy Ks. Mieszka I, w pobliżu osiedla Śmiałego, deweloper ogłosił konkurs na zagospodarowanie skweru w tym rejonie. Mieszkańcy wybrali już projekt, który zostanie zrealizowany.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o konkursie na zagospodarowanie skweru położonego pomiędzy powstającym obecnie osiedlem Botanika i osiedlem Bolesława Śmiałego (TUTAJ). Ogłosił go deweloper, który równocześnie deklarował, że podejmie się zrealizowania zwycięskiego projektu.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


W piątek ogłoszono, który projekt wygrał (głosowali mieszkańcy oraz jury). Propozycję przygotowały dwie studentki - Joanna Przybyła oraz Joanna Pracka. Koncepcja zakłada m.in. powstanie na skwerze piaskownicy i ścianki z wyciętymi otworami, przez które będzie można przechodzić, a także ścianki do zabawy i wspinaczki. Mają tu również stanąć ławki i urządzenia w ramach siłowni zewnętrznej. Rzeźba - ażurowa kula - ma natomiast zdobić główny plac. Nie zabraknie oczywiście nowych drzew i krzewów.

- Do realizacji zwycięskiej pracy przystąpimy na przełomie III i IV kwartału tego roku - wyjaśnia Jacek Cenkiel, prezes UWI Inwestycje. - Wykonanie skweru musi być skoordynowane z przebiegiem budowy realizowanego przez nas Osiedla Botanika i zagospodarowaniem otoczenia wokół inwestycji. Nie bez znaczenia są też wymogi agrotechniczne dla tego rodzaju prac - dodaje. - Potrzebujemy też czasu by dopracować sam projekt skweru pod względem technicznym, czyli mała architektura musi gwarantować bezpieczeństwo, a posadzona roślinność odpowiadać warunkom glebowym i klimatycznym. Koszt całości prac szacujemy na 300 - 400 tysięcy złotych - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
5℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
44.76 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro