Reklama
Reklama

Co dalej z Wartostradą i starym korytem Warty?

fot. Justyna Ciesielska
fot. Justyna Ciesielska

W środę odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Rewitalizacji. Radni zajmowali się między innymi sprawą Wartostrady i przyszłości starego koryta Warty.

Dziś brzeg Warty nie zachęca poznaniaków do spędzania tam wolnego czasu - Jest bardzo dużo zanieczyszczeń, porzuconych śmieci. Generalnie ten obszar od Mostu Królowej Jadwigi do Mostu Bolesława Chrobrego jest złą wizytówką dla miasta - mówi Andrzej Rataj z Rady Osiedla Stare Miasto. Jednym z problemów jest brak jednego zarządcy, który zajmowałbym się tym obszarem.

Elementem, który ma zmienić wizerunek Warty jest tzw. Wartostrada czyli trasa pieszo-rowerowa, która docelowo ma mieć dwanaście kilometrów. Kolejny jej odcinek może powstać w czerwcu - Być może w połowie czerwca będziemy mieli kolejny odcinek. Ten odcinek jest o tyle ważny, że położony jest blisko plaży miejskiej i jest ważny dla spacerujących mieszkańców - wyjaśnia Leszek Kurek z Wydziału Ochrony Środowiska.

Radni zajmowali się też przyszłością starego koryta Warty. Pojawiają się pomysły budowy zadaszonej sceny, rozbudowy plaży miejskiej. W tej chwili na ewentualne inwestycje zarezerwowano półtora miliona złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro