Reklama
Reklama

Co dalej z Wartostradą i starym korytem Warty?

fot. Justyna Ciesielska
fot. Justyna Ciesielska

W środę odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Rewitalizacji. Radni zajmowali się między innymi sprawą Wartostrady i przyszłości starego koryta Warty.

Dziś brzeg Warty nie zachęca poznaniaków do spędzania tam wolnego czasu - Jest bardzo dużo zanieczyszczeń, porzuconych śmieci. Generalnie ten obszar od Mostu Królowej Jadwigi do Mostu Bolesława Chrobrego jest złą wizytówką dla miasta - mówi Andrzej Rataj z Rady Osiedla Stare Miasto. Jednym z problemów jest brak jednego zarządcy, który zajmowałbym się tym obszarem.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Elementem, który ma zmienić wizerunek Warty jest tzw. Wartostrada czyli trasa pieszo-rowerowa, która docelowo ma mieć dwanaście kilometrów. Kolejny jej odcinek może powstać w czerwcu - Być może w połowie czerwca będziemy mieli kolejny odcinek. Ten odcinek jest o tyle ważny, że położony jest blisko plaży miejskiej i jest ważny dla spacerujących mieszkańców - wyjaśnia Leszek Kurek z Wydziału Ochrony Środowiska.

Radni zajmowali się też przyszłością starego koryta Warty. Pojawiają się pomysły budowy zadaszonej sceny, rozbudowy plaży miejskiej. W tej chwili na ewentualne inwestycje zarezerwowano półtora miliona złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
52.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro