Reklama
Reklama

Region: pijany listonosz rozwoził przesyłki

W trakcie rutynowej kontroli na drogach powiatu rawickiego zatrzymano pijanego kierowce, który w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu. Okazał się, że mężczyzna był listonoszem i w chwili zatrzymania rozwoził przesyłki do klientów.

Do kontroli drogowej doszło w miniony poniedziałek - Jak się okazało kierujący 48-latek jest listonoszem i rozwozi przekazy, paczki oraz listy do odbiorców. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że urzędnik państwowy był pijany. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu we krwi - relacjonuje Beata Jarczewska z miejscowej policji. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę, a przesyłki przekazali do miejscowego urzędu pocztowego. Wykonywanie czynności służbowych pod wpływem alkoholu zagrożone jest konsekwencjami wynikającymi z Kodeksu Pracy, a za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, mężczyzna może trafić za kratki nawet na dwa lata.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
65.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro