Reklama

Rataje: spłonęło 7 kontenerów na śmieci, koszty będą ponosić mieszkańcy?

fot. Lechosław Lerczak
fot. Lechosław Lerczak

Na osiedlu Armii Krajowej spłonęło siedem plastikowych kontenerów na śmieci. To ZM GOAP po zakończeniu okresu przejściowego będzie musiał zapewnić kontenery, do których mieszkańcy wyrzucają odpady. - Jeśli przypadków niszczenia kontenerów będzie więcej, wszystko będzie musiało być wliczone w koszty ponoszone przez mieszkańców - wyjaśnia GOAP.

W poniedziałkowy wieczór strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze śmietników na osiedlu Armii Krajowej 31-35. - Spłonęło siedem plastikowych kontenerów ustawionych pod wiatą. Zapalił się jeden, a od niego zajęły się kolejne - mówi Michał Kucierski, rzecznik poznańskich strażaków. - Na miejsce pojechał jeden nasz zastęp. Akcja trwała 40 minut - dodaje.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Kontenery uległy całkowitemu zniszczeniu. Mieszkańcy skarżą się, że gdyby były metalowe, sytuacja wyglądałaby inaczej. - To Związek Międzygminny GOAP docelowo ma zapewniać kontenery, do których trafiają odpady mieszkańców - mówi Walerian Ignasiak, rzecznik ZM GOAP. - W tej chwili mamy do czynienia z okresem przejściowym i wykorzystujemy kontenery należące do firm, które odbierają śmieci - dodaje.

W najbliższym czasie ma zostać ogłoszony przetarg na zakup kontenerów na odpady. Nie wiadomo czy będą metalowe. - Musimy przygotować listę wymagań, ale trudno w tej chwili powiedzieć czy będziemy wybierać konkretny materiał, z którego miałby być wykonany kontener - zaznacza Ignasiak.

Równocześnie Ignasiak podkreśla, że w przypadku notorycznego niszczenia kontenerów przez wandali, ktoś będzie musiał ponosić koszty wymiany śmietników. - Jeśli przypadków niszczenia kontenerów będzie więcej, wszystko będzie musiało być wliczone w koszty ponoszone przez mieszkańców. ZM GOAP bierze na siebie obowiązek zapewnienia kontenerów i tym samym ułatwia życie mieszkańcom. Mamy nadzieję, że kontenery będą szanowane. Jeśli tak się nie stanie, może trzeba będzie rozważyć przerzucenie tego obowiązku na mieszkańców - kończy.

Okres przejściowy dotyczący wywozu śmieci w naszej aglomeracji potrwa do końca bieżącego roku. Później kontenery zapewni właśnie ZM GOAP.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
22.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro