Reklama
Reklama

Zegar, o który walczyli poznaniacy wrócił na Teatralkę

fot. Bartosz Kaj
fot. Bartosz Kaj

Tydzień temu pisaliśmy o zegarze, o który walczą mieszkańcy naszego miasta. Chodziło o urządzenie stojące kiedyś na przystanku tramwajowym przy moście Teatralnym. Po remoncie torowiska sprzętu tu nie zamontowano. Wrócił dopiero we wtorek i stanął w nowym miejscu. Już działa.

- Denerwuje Was brak zegara na moście Teatralnym w Poznaniu? Pokażmy, ilu nas jest. Chcemy powrotu zegara na Teatralkę - pisali na facebookowym profilu "Chcemy powrotu zegara na Teatralkę" pomysłodawcy fanpage"a. Od 3 lutego profil polubiło ponad 2000 osób. Profil "Poznaj tramwaje. W Poznaniu" zapalił nawet wirtualny znicz dla zegara pisząc "Zegar RIP [*]".

Chodziło o urządzenie, które przed remontem torowiska na węźle tramwajowym Teatralka stało na przystanku w ciągu ulicy Roosevelta (w kierunku Piątkowa). Zegar z elektronicznym wyświetlaczem po remoncie zniknął.

Już tydzień temu zapowiadaliśmy, że maszyna wróci na przystanek. - Wierzymy, że do końca miesiąca zegar ponownie stanie na przystanku - mówił nam Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich.

Zegar już jest na przystanku, ale stanął w innym miejscu - znajduje się bliżej mostu Teatralnego. Zamontowano go we wtorek i choć początkowo nie działał, dziś wskazuje godzinę oraz aktualną temperaturę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro