Reklama
Reklama

Orlik przy Arenie zamknięty

Nowy Orlik w Parku Kasprowicza przy Arenie zamknięty dla użytkowników. Szkoła odpowiadająca za obiekt rozkłada ręce i tłumaczy się brakiem animatorów.

Pogoda zachęca do grania w piłkę, ale w Parku Kasprowicza młodzi piłkarze mogą korzystać tylko ze starego betonowego boiska, bo wybudowany niedawno Orlik jest zamknięty - Te obiekty zostały wybudowane po to, żeby umożliwić młodzieży lepszy start w karierę sportową, ale jak widać są zamknięte - mówi Dariusz Kacban, mieszkaniec Łazarza.

Okazuje się, że Orlik został zamknięty na początku grudnia w związku z rozpoczęciem sezonu zimowego. Od grudnia do końca lutego wszystkie orliki mają być oficjalnie zamknięte. W tym okresie nie pracują też animatorzy i właśnie brakiem osoby, która mogłaby boisk pilnować, tłumaczy się szkoła - Uczniowie na zajęciach z wychowania fizycznego mogą z nich korzystać, ale wtedy są nauczyciele. Natomiast nie jest możliwe otwarcie tego na oścież - mówi Lech Sadowski, dyrektor szkoły.

Żeby boiska otworzyć, szkoła musiałaby zatrudnić kogoś, kto pilnowałby boisk. W tej chwili nie ma na to jednak pieniędzy. Boisko zostanie otwarte 1 marca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro