Reklama
Reklama

Platforma Obywatelska poprze w wyborach Ryszarda Grobelnego?

fot. ŁO

Wybory samorządowe odbędą się w listopadzie, a od dłuższego czasu pojawiają się spekulacje na temat tego, kto wystartuje w wyborach na prezydenta Poznania. Dziennikarze poznańskiej Gazety Wyborczej twierdzą, że poznańska Platforma Obywatelska może porozumieć się z Ryszardem Grobelnym, a zwolennikiem takiego rozwiązania jest premier Donald Tusk.

W tej chwili pewne jest jedynie, że kandydatem SLD na stanowisko prezydenta będzie Tomasz Lewandowski. Swoich kandydatów na razie nie ujawniły pozostałe partie, a politycznych planów nie ujawnił też Ryszard Grobelny.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Wśród kandydatów PO wymieniano Grzegorza Ganowicza, który startował w poprzednich wyborach i przegrał z Ryszardem Grobelnym, a także młodego radnego Mariusza Wiśniewskiego. Okazuje się jednak, że premier Donald Tusk sugeruje lokalnym działaczom współpracę z urzędującym prezydentem - Jest dosyć wyraźna sugestia ze strony premiera, żeby szukać porozumienia z samorządowcami tam, gdzie jest to możliwe - mówi w rozmowie z Gazetą Wyborczą Rafał Grupiński, szef wielkopolskich struktur partii.

W zamian za poparcie Ryszarda Grobelnego Platforma chciałaby wprowadzenia do jego programu między innymi wsparcia dla poznańskich rodzin, programu opieki nad dziećmi, zmian w polityce mieszkaniowej miasta. Decyzja Platformy ma zostać ogłoszona wraz z listą poznańskich kandydatów do Parlamentu Europejskiego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro