Reklama
Reklama

Wiemy gdzie staną nowe stacje rowerowe!

fot. Mateusz Kina - archiwum
fot. Mateusz Kina - archiwum

Ponad 35 tysięcy głosów oddano w ankiecie na wybór lokalizacji dla ośmiu nowych stacji rowerowych, które mają stanąć w mieście. Zwycięzcą głosowania okazała się pętla Ogrody, na którą oddano 3240 głosów. Gdzie jeszcze staną nowe stacje rowerowe?

Poznaniacy zdecydowali! Z 18 lokalizacji wskazanych przez miasto, wybrali 8 ich zdaniem najlepszych, w których mają się znaleźć nowe stacje Poznańskiego Roweru Miejskiego.

Oto lista, którą wskazało miasto:
1.RYNEK WILDECKI - SKWER U ZBIEGU UL. GÓRNA WILDA I WIERZBIĘCICE
2.PLAC BERNARDYŃSKI - PRZY PRZYSTANKU W STRONĘ MOSTU ROCHA
3.RYNEK JEŻYCKI - NAROŻNIK UL. KRASZEWSKIEGO I DĄBROWSKIEGO
4.MATEJKI/SZYLINGA - OD STRONY KOMISARIATU
5.BUKOWSKA/PRZYBYSZEWSKIEGO PRZY UNIWERSYTECIE MEDYCZNYM
6.OGRODY - PĘTLA
7.POŁABSKA - NA WYSOKOŚCI PAWILONU HANDLOWEGO
8.WILCZAK - PĘTLA
9.OS.ŁOKIETKA - PRZYSTANEK W STRONĘ KUPAŁY
10.NARAMOWICKA/SERBSKA - NA WYSOKOŚCI ATANERA
11.RONDO SOLIDARNOŚCI - PRZY BRAMIE WJAZDOWEJ DO CASTORAMY
12.MURAWA/SŁOWIAŃSKA - PRZY PTBS
13.SŁOWIAŃSKA - NA WIADUKCIE NAD PST OD STRONY AKADEMIKÓW
14.PARK WILSONA - PRZY WEJŚCIU OD UL. GŁOGOWSKIEJ
15.PLAC KOLEGIACKI - PRZY URZĘDZIE MIASTA
16.LIBELTA - PRZY URZĘDZIE MIASTA
17.GARBARY VIS A VIS DWORCA
18.MURAWA - NA WYSOKOŚCI PAWILONY HANDLOWEGO NA OS. WICHROWE WZGÓRZE.

Swój głos można było oddać do piątku. W poniedziałek ogłoszono oficjalne wyniki. Łącznie w ankiecie oddano ponad 35 tysięcy głosów. Najwięcej na propozycję "Ogrody - pętla" i to właśnie tam na pewno stanie nowa rowerowa stacja. Ale nie tylko tutaj. Numerem dwa z 3216 głosami został Rynek Jeżycki, a numerem trzy (2946 głosów) Park Wilsona.

Kolejna w głosowaniu była ulica Słowiańska z 2723 głosami, dalej Rynek Wildecki (2717 głosów). Szóste miejsce zajął plac Bernardyński (2632 głosy), siódme Bukowska/Przybyszewskiego (2570 głosów), a ósme Garbary (2361 głosów). To właśnie w tych ośmiu lokalizacjach pojawią się nowe stacje.

Stacje rowerowe nie powstaną w tym roku na rondzie Solidarności (9. miejsce), na placu Kolegiackim (10. miejsce z 1859 głosami) ani przy Matejki/Szylinga i na Libelta (11. i 12. miejsce - po 1631 głosów). Najmniej głosów - 637 - uzbierała propozycja "Os. Łokietka - przystanek w stronę Kupały".

- Obecnie trwają ustalenia techniczne z operatorem systemu, firmą NEXT BIKE. Otwarcie pierwszej z nowych stacji rowerowych planowane jest na maj 2014 roku - wyjaśnia Rafał Łopka z biura prasowego Urzędu Miasta. - W opiniach mieszkańców, przysyłanych drogą mailową, wśród nieuwzględnionych w propozycjach ZTM-u lokalizacji najczęściej wskazywane były okolice Stadionu Miejskiego, Junikowo, Starołęka, Park Sołacki czy Rataje - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro