Reklama
Reklama

CH Łacina: będą porządkować teren

fot. materiały inwestora
fot. materiały inwestora

Przy skrzyżowaniu ulic Chartowo i Wiatracznej pojawia się oznakowanie informujące o dojeździe tą trasą na budowę centrum handlowego Łacina. Inwestor zapewnia, że prace budowlane jeszcze nie ruszają. - W najbliższych tygodniach planujemy przeprowadzić porządkowanie terenu - dowiadujemy się.

Na terenie w pobliżu ronda Rataje w najbliższym czasie rozpoczną się prace porządkowe związane z przygotowaniem gruntu do budowy centrum handlowego Łacina. Przy skrzyżowaniu ulic Chartowo i Wiatracznej już pojawiło się oznakowanie informujące o poruszaniu się ciężarówek obsługujących budowę obiektu właśnie tą trasą.

- W najbliższym czasie na pewno nie rozpoczną się prace budowlane - mówi Aleksander Rosa reprezentujący inwestora CH Łaciny, firmę Apsys. - W najbliższych tygodniach chcemy przeprowadzić porządkowanie terenu, a więc znikną stąd m.in. krzewy i rośliny, które będą przeszkadzać w inwestycji - dodaje.

Prace budowlane nie rozpoczną się, ponieważ inwestor chce się spotkać z mieszkańcami ulicy Milczańskiej. - 27 lutego ma się odbyć spotkanie inwestora z przedstawicielami mieszkańców ulicy Milczańskiej. Do tego czasu na pewno nie będziemy ruszać z pracami budowlanymi. Wiele zależy od wyniku tych rozmów - zapewnia Rosa.

Mieszkańcy Milczańskiej nie chcą, by pod ich oknami przebiegała szeroka ulica, a właśnie na to się zanosi (piszemy o tym TUTAJ). Jeśli inwestor nie zmieni projektu rozważają organizację protestów.

Budowa Łaciny ma trwać około 30 miesięcy od momentu rozpoczęcia prac. Powierzchnia najmu w obiekcie wynosić ma blisko 100 tysięcy metrów kwadratowych GLA. Obiekt ma się wyróżniać nie tylko wielkością, ale też zastosowanymi tu rozwiązaniami ekologicznymi i architektonicznymi. Będzie to m.in. pierwsze centrum handlowe w Polsce, w którym witryny sklepowe będą mieć 8 metrów wysokości. Na zewnątrz znajdą się kawiarniane i restauracyjne ogródki umiejscowione na tarasach. Mają się tutaj pojawić również fontanna i amfiteatr.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro