Reklama
Reklama

"Radykalna zmiana": Ruch Narodowy startuje w wyborach do europarlamentu

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Ruch Narodowy w niedzielę ogłosił jakim hasłem będzie się promować w trakcie wyborów do Parlamentu Europejskiego. To "Radykalna zmiana". Na listach wyborczych mają się znaleźć m.in. członkowie Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego.

Od 2012 roku Młodzież Wszechpolska, której poznańskie koło liczy kilkudziesięciu członków, wchodzi w skład inicjatywy Ruch Narodowy. Choć przedstawiciele RN są przeciwnikami Unii Europejskiej, w grudniu ubiegłego roku podczas referendum przeprowadzonego we wszystkich okręgach zdecydowano, że Ruch Narodowy będzie startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


W niedzielę ogłoszono hasło wyborcze, jakie będzie promować Ruch Narodowy w wyborach. - Tym hasłem będzie "Radykalna zmiana" - wyjaśnia Krzysztof Bosak z RN. - Prace nad wyborem hasła trwały w Ruchu w styczniu i lutym. Po wewnętrznej burzy mózgów przeanalizowaliśmy kilkadziesiąt różnych propozycji. Decyzja zapadła podczas ostatniego spotkania Rady Decyzyjnej 9 lutego - dodaje. - Wybrane przez nas hasło nie tylko zapowiada rzeczywistą różnicę pomiędzy naszym środowiskiem, a kolejnymi mutacjami i rozłamami z partii centroprawicowych, ale przede wszystkim wyraża ducha środowisk współtworzących RN, zniecierpliwionych miałkością i nijakością starego pokolenia liderów politycznych.

RN chce zdobyć o miejsca w Parlamencie Europejskim m.in. promując polską politykę historyczną w Brukseli, walcząc z ideologią gender, a także starając się o to, by Polacy pracujący w krajach UE zarabiali tyle samo, co przedstawiciele innych narodowości.

Nie wiadomo jeszcze kto znajdzie się na liście wyborczej Ruchu Narodowego w Wielkopolsce. Ujawniono natomiast, że do europarlamentu z list Ruchu Narodowego startować będą działacze Młodzieży Wszechpolskiej, członkowie Unii Polityki Realnej , a także Obozu Narodowo-Radykalnego. Zapowiedziano, że na listach na pewno zobaczymy Krzysztofa Bosaka oraz Artura Zawiszę, a więc liderów RN. Jeśli członkom RN uda się dostać do Parlamentu Europejskiego, połowę swojej diety będą oddawać na wsparcie Ruchu Narodowego.

Przypomnijmy, że wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce mają się odbyć w maju.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro