Lech wygrywa ze Śląskiem Wrocław

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:1 | fot. Michał Nadolski

Lech Poznań w pierwszym meczu po przerwie zimowej pokonał na INEA Stadionie zespół Śląska Wrocław 2:1. Bramki dla Lecha zdobyli: Kasper Hamalainen i Łukasz Teodorczyk.

Lech Poznań zgodnie z zapowiedziami trenera Mariusza Rumaka starał się szybko przejąć inicjatywę i dyktować warunki. Już w 4. minucie po zamieszaniu w polu karnym Śląska bliski zdobycia bramki był Kasper Hamalainen, a w kolejnej akcji dośrodkowanie ze skrzydła Gergo Lovrencsicsa minimalnie minęło w polu karnym gości Hamalainena.

Chwilę później Szymona Pawłowskiego przed polem karnym faulował Oded Gavish, za co otrzymał żółtą kartkę i poznaniacy mieli rzut wolny. Do piłki podszedł Barry Douglas, który idealnie dośrodkował na głową Hamalainena i Kolejorz wyszedł na prowadzenie. Jednak radość w poznańskim zespole nie trwała zbyt długo, gdyż w 28. minucie groźnie w pole karne Lecha dośrodkował Tom Hateley. Piłkę głową musnął Rafał Grodzicki. Maciej Gostomski zdołał zatrzymać ten strzał, ale przy dobitce Marco Paixao był już bezradny.

Jeszcze przed przerwą podopieczni Mariusza Rumaka mogli wyjść na prowadzenie. Najpierw Gergo Lovrencsics dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Marcina Kamińskiego, ale Marian Kelemen wybronił ten strzał i dobitkę Hamalainena.

Po zmianie stron gra się wyrównała, ale to poznaniacy mogli pierwsi wyjść na prowadzenie. W 68. minucie Szymon Pawłowski podał ze skrzydła do Kaspera Hamalainena, ale jego strzał z linii pola karnego minął bramkę Śląska. Upragniona bramka padła w 70. minucie, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Teodorczyk, który popisał się indywidualną akcją i ładnym uderzeniem zza linii pola karnego. Było to już 11 trafienie Teodorczyka w tym sezonie.

Śląsk do końca spotkania miał jeszcze dwie okazje, które mogły mu zapewnić punkt. W 79. minucie piłkę zmierzającą do pustej bramki po strzale Adama Kokoszki wybił Barry Douglas, a w doliczonym czasie gry Maciej Gostomski wybronił strzał Sebastiana Mili z rzutu wolnego.

- Pierwszy krok z szesnastu do mistrzostwa Polski za nami, ale mecz ze Śląskiem Wrocław był bardzo trudny. Rywale zawiesili wysoko poprzeczkę. Dopiero po spotkaniu zdałem sobie sprawę z tego, że pierwszy raz udało mi się wygrać z trenerem Stanislavem Levym. O wyniku dzisiejszego spotkania zdecydowały stałe fragmenty gry. Cieszę się z bramki Łukasz Teodorczyka, która zapewne była podziękowaniem dla kibiców. Dziękujemy, że tak licznie stawili się na tym spotkaniu. Sześciu piłkarzy obejrzała dzisiaj żółty kartonik, więc kilku nie zobaczymy ich w następnym meczu. Mamy kilka wariantów przed meczem z Pogonią Szczecin i od poniedziałku skupiamy się nad tym spotkaniem. Ukarani piłkarze zagrają w kolejnym spotkaniu i będę mieć czyste konta na kolejne spotkania. Wszyscy zawodnicy są zdrowi po spotkaniu ze Śląskiem Wrocław - mówił po wygranym meczu ze Śląskiem Wrocław trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak,

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:1 (1:1)
Kasper Hamalainen (12. minuta), Łukasz Teodorczyk (70. minuta) - Marco Paixao (27. minuta)