MKS Poznań nie sprawił niespodzianki

MKS Poznań - Wybrzeże Gdańsk 22:33 | fot. Tomasz Szwajkowski

Rewelacyjny beniaminek MKS Poznań nie sprawił niespodzianki i przegrał we własnej hali z liderem I ligi piłki ręcznej Wybrzeżem Gdańsk 22:33.

Zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania był zespół Wybrzeża Gdańsk, który od początku sezonu nie schodził z parkietu pokonany, ale kibice MKS Poznań liczyli na kolejną niespodziankę. Pierwszy kwadrans dawała duże nadzieje, gdyż podopieczni Domana Leitgebera prezentowali się bardzo dobrze, choć przegrywali 9:11. Jednak w kolejnych minutach inicjatywa należał już do gości, którzy na przerwę schodzili prowadząc aż 20:13.

Po zmianie stron w poznańskim zespole doszło do kilku roszad. Na skrzydłach pojawili się Konrad Szczukocki i Damian Komisarek, a na rozegraniach Jakub Perri i Łukasz Niedzielak. Obraz gry nie uległ zmianie, a Wybrzeże spokojnie kontrolowało przebieg meczu i z minuty na minutę powiększało przewagę. Ostatecznie lider I ligi piłki ręcznej pokonał MKS Poznań 33:22.

- Wygrał zespół zdecydowanie lepszy, który w tym sezonie nie przegrał jeszcze żadnego spotkania. Chcieliśmy sprawić małą niespodziankę, ale po pierwszej połowie okazało się, że to bardzo mocny zespół i ciężko będzie walczyć z nimi o zwycięstwo. W drugiej połowie trener pozwolił zagrać większej ilości zawodnikom niż zwykle - mówił po spotkaniu Rafał Niedzielski z MKS Poznań.

MKS Poznań - Wybrzeże Gdańsk 22:33 (13:20)

Bramki dla MKSu zdobyli:
D.Zarzycki, P.Kopczyński, M.Tokaj, J.Kasperczak i D.Komisarek po 4, R.Niedzielski, B.Przedpełski, M.Kasperczak, M.Kaczmarek po 2,D.Bartłomiejczyk, K.Szczukocki i D.Nawrocki 1,J.Perri, J.Pochopień, Ł.Niedzielak.

Wyniki spotkań 18. kolejki I ligi piłki ręcznej:

Kar-Do-Spójnia Gdynia - Polski Cukier Pomezania Malbork 31:30 (16:16)
MKS Nielba Wągrowiec - AZS UW Warszawa 37:20 (18:8)
AZS UKW Bydgoszcz - WKS Grunwald Poznań 22:18 (9:11)
MKS Real-Astromal Leszno - Vetrex Sokół Kościerzyna 27:27 (11:14)
Meble Wójcik Elbląg - SMS ZPRP Gdańsk 28:27 (15:17)
Warmia Traveland Olsztyn - KPR Wolsztyniak Wolsztyn, mecz przełożony na 16 lutego