Zbigniew Bródka zdobył złoto w Soczi, a poznaniak zajął 15. miejsce

Zwycięstwem Zbigniewa Bródki zakończyła się rywalizacja łyżwiarzy szybkich na 1500 m podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Poznaniak Jan Szymański zajął 15. miejsce.

Jako pierwszy z reprezentantów Polski w wyścigu na 1500 m zaprezentował się poznaniak Jan Szymański, który startował w 12. parze i po swoim biegu z czasem 1:46:86 zajmował trzecie miejsce. Następnie Zbigniew Bródka startował w parze z gwiazdą łyżwiarstwa szybkiego Shanim Davisem. Polak pojechał fantastycznie i uzyskał 1:45:00 i zajmował pierwsze miejsce. Tuż po nim ruszył Konrad Niedźwiedzki, ale zajmował odległe miejsce.

Po startach kolejnych par Bródka nadal zajmował pierwsze miejsce i przed startem ostatniej pary był już pewny brązowego medalu. Holender Koen Verweij również uzyskał czas 1:45:00, a sędziowie zaczęli analizować starty najlepszych. Okazało się, że Polak był szybszy o 0,003 s i to on został mistrzem olimpijski. Poznaniak Jan Szymański zajął ostatecznie 15. miejsce, a Konrad Niedźwiedzki był 20. W sumie startowało 40. zawodników.