Reklama
Reklama

Jana Pawła II/Baraniaka: przystanki nie zmienią nazwy na "Galeria Malta"

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Na początku lutego pisaliśmy o propozycji dyrekcji Galerii Malta skierowanej do Zarządu Transportu Miejskiego. Centrum handlowe chciało, by przystanki tramwajowe i autobusowe przy skrzyżowaniu Jana Pawła II/Baraniaka nazwać "Galeria Malta". Zgody na to nie wyrazili osiedlowi radni, a także sam ZTM.

- Rocznie odwiedza nas 7,5 miliona klientów. Wielu z nich dojeżdża do nas komunikacją miejską. Nazwa przystanku "Galeria Malta" byłaby jasną informacją, że to na tym przystanku trzeba wysiąść, by dotrzeć do obiektu - mówił nam na początku lutego Tomasz Wojsz, dyrektor Galerii Malta. To właśnie Wojsz wystąpił do Zarządu Transportu Miejskiego z propozycją zmiany nazwy przystanków przy skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II/Baraniaka z "Baraniaka" na "Galeria Malta" lub "Arbp Baraniaka/Galeria Malta".

Pomysł nie spodobał się osiedlowym radnym z Rataj. - Uważamy, że przystanki wciąż powinny nosić nazwę "Arcybiskupa Baraniaka". To znana postać w naszym mieście, której należy się właściwe uhonorowanie - mówił Adam Pawlik, przewodniczący RO Rataje. - Jeśli już miałaby nastąpić zmiana w nazewnictwie to może lepiej byłoby rozważyć nazwę "Jezioro Maltańskie" - tłumaczył.

Dziś wiadomo, że zmiany w nazewnictwie nie będzie. Nie zgodził się na to Zarząd Transportu Miejskiego. - Po uzyskaniu opinii Rady Osiedla Rataje Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu zaopiniował negatywnie propozycję zmiany nazwy przystanków "Baraniaka" zlokalizowanych w rejonie skrzyżowania ulic Jana Pawła II / abpa Baraniaka / Berdychowo w Poznaniu - wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski.

Tramwaje i autobusy wciąż będą się więc zatrzymywać na przystankach "Arbp Baraniaka".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro