Reklama
Reklama

Walentynki: kwiaty od MTP, życzenia w bimbie i wielkie serce na pl. Wolności

fot. materiały MPK Poznań
fot. materiały MPK Poznań

Przedstawiamy kolejną porcję walentynkowych atrakcji dla poznaniaków. W piątek z okazji Dnia Zakochanych będzie można dostać kwiaty od Międzynarodowych Targów Poznańskich, przejechać się walentynkową bimbą z MPK i pomóc w tworzeniu wielkiego serca Poznania, które zostanie uwiecznione na zdjęciu z lotu ptaka.

Już we wtorek pisaliśmy o sposobach na spędzenie Walentynek w naszym mieście (TUTAJ). Nie są to jednak wszystkie opcje przygotowane dla poznaniaków. Mamy kolejne propozycje!

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Międzynarodowe Targi Poznańskie wraz z firmą Kwiaty Polskie będzie 14 lutego rozdawać poznaniakom kwiaty. - Przed Holem Wschodnim (od strony mostu Dworcowego - przyp.red.) wszyscy zakochani i poszukujący miłości mogą otrzymać prezent od MTP - walentynkowe róże. Kwiaty są także zapowiedzią nadchodzących targów Gardenia i Special Days, które odbędą się w dniach 27 lutego - 1 marca - wyjaśnia Karolina Nawrot z MTP.

Na Walentynki zaprasza też Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. - Zamiast karteczek wyślemy naszym pasażerom tramwaj pełen serduszek i autobus czerwony jak walentynkowe serce - zdradza Iwona Gajdzińska z MPK Poznań. Przy Galerii Pestka stanie autobus "ogórek", w którym od 12.00 do 16.00 fotograf będzie robił zdjęcia zakochanym, a najciekawsze i najsympatyczniejsze zostaną nagrodzone.

Druga atrakcja to walentynkowa linia tramwajowa, która będzie kursować po ulicach śródmieścia w piątek od 12.00 do 16.00. - Będzie obsługiwana przez tramwaj 102N. W tramwaju także prezentowana będzie wystawa amerykańskiego fotografa Erika Witsoe, a dodatkową atrakcję zapewni radio Zet Gold, które będzie emitować na swojej antenie najbardziej oryginalne życzenia walentynkowe - kończy Gajdzińska.

Trasa walentynkowego tramwaju (Start z os. Sobieskiego o 12:00, 13:30, 15:00):
os. Sobieskiego - trasa PST - Fredry - Gwarna - św. Marcin - Podgórna - pl. Wiosny Ludów - Strzelecka - Królowej Jadwigi - Roosevelta - trasa PST.

O 16.00, a więc już po zakończeniu walentynkowych kursów tramwaju, poznaniacy mogą się przenieść na plac Wolności. Fundacja ARS będzie tu budować wielkie serce Poznania. - Celem jest zintegrowanie mieszkańców Poznania i pokazanie, że Walentynki to doskonały czas do wyrażania sympatii drugiemu człowiekowi i bycia razem - wyjaśnia fundacja. - Zadaniem uczestników będzie ustawienie się w kształcie wielkiego serca na płycie Placu Wolności. Nadzwyczajny widok zostanie uwieczniony zdjęciem z lotu ptaka tworząc poznańską walentynkę - dodaje. W trakcie akcji prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na działalność statutową fundacji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
35.61 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro