Reklama

Wiosna już się zaczęła?

Do kalendarzowej wiosny jeszcze ponad miesiąc, ale już od kilku dni w Poznaniu utrzymuje się prawdziwie kwietniowe temperatury.

Wiosenna pogoda zachęca do korzystania z promieni słońca - Jest przyjemnie, można pospacerować i samopoczucie lepsze - mówi jedna z poznanianek. Wiosenna pogoda utrzyma się jeszcze przynajmniej przez kilka dni, a termometry pokażą nawet dziesięć stopni - Aktualnie jesteśmy w okresie przedwiośnia jeśli mówimy o termicznej stronie tej pogody - mówi Leszek Szaradowski, synoptyk.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Nadejście wiosny jest jednak wyzwaniem dla miasta, które musi poradzić sobie z porządkami na ulicach. Roztopiony śnieg odkrył śmieci na poznańskich ulicach. Zarząd Dróg Miejskich robi co może i sprząta ulice codziennie - Wystawiamy zlecenia na czyszczenie i sprzątanie prawie pięciuset arów dziennie jeśli chodzi o zieleń przyuliczną i prawie 450 tysięcy metrów kwadratowych chodników i ulic - wyjaśnia Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich. Sprzątanie ulic tak naprawdę zda się na niewiele, jeśli poznaniacy sami nie zadbają o porządek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
25.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro